Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Zvýšení alimetů

Autor Blanka Naimanová
Předmět Zvýšení alimetů
Dotaz

Dobrý den,

obracím se na Vás s dotazem, který se týká zvýšení alimentů na mé děti. V prosinci 2006 jsem byla rozvedena. Exmanželovi vyměřili alimenty pro děti ve výši 1500,-Kč. (na syna -13 let- 800,-Kč, na dceru- 10let-700,-Kč) z důvodu,že byl vedený na úřadu práce jako nezaměstnaný. Jaký je jeho dnešní stav,jestli je stále veden jako nezaměstnaný,nevím. Faktem je, že pracuje v rodinné firmě, která má nemalé výdělky. Exmanžel pravidelně platí alimety. Bohužel jsem se mylně domnívala,že bude přispívat i na některé aktivity dětí-např. sportovní kroužky(děti závodně plavou),akce školy- lyžařské kurzy, školy v přírodě, nebo že se bude alespoň trochu spoluúčastnit na  nákupu oblečení. Nechtěla bych to po něm, kdybych věděla,že je na tom finančně špatně,ale protože vím,že jeho finanční situace je velice dobrá, výše alimentů se mi nelíbí. Já pracuji jako učitelka, takže můj plat není příliš vysoký. Je možné požádat soud o zvýšení alimetů, jakým způsobem a mám vůbec šanci získat větší alimenty na děti?

Předem velice děkuji za odpověď.   S pozdravem Blanka Naimanová

 

Odpověd na dotaz:

O zvýšení výživného samozřejmě požádat můžete. Takovým předpokladem úspěchu je ale fakt, že se od posledního rozhodnutí nějak významně změnily poměry. Buď majetkové poměry otce, nebo potřeby dětí. Pokud jde o majetkové poměry, je třeba je prokázat, může se jednat například i o vlastnictví automobilu či nemovitosti a k tomu samozřejmě vyčíslit a prokázat výdaje, které za děti máte, včetně dalších aktivit. Za návrh se neplatí žádný poplatek. Je tedy třeba zvážit situaci a dle toho se rozhodnout.

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka