Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Dluh kamarádce

Autor Pavlína
Předmět Dluh kamarádce
Dotaz Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. V roce 2007 si naše kamarádka vzala v bance půjčku 75 000,- a z toho nám 60 000,- půjčila. Domluvili jsme se s ní, že jí budeme měsíčně platit 2000,- a tak se i dělo. Jenže bylo i období, kdy jsme jí kvůli nedostatku peněz platili jen 1000,-, ale poté jsme začali platit zase podle domluvy. Poté kamarádka začala žádat větší splátky a tak jsme jí vyhověli.V červnu letošního roku jsme jí zaplatili 23 000,- a tím byl dluh 60 000,- doplacen. Jenže ona chce po nás zaplatit i úroky za celou dobu trvání půjčky u banky. Začala po nás žádat velké splátky, které pro nás byli neúnosné. Ví že má manžel podmínku za řízení v opilosti a tak nás začala " vydírat", že na manžela podá trestní oznámení a tak jsme jí požadovanou částku 10 000,- dali. Chtěla jsem se zeptat, zda má právo po nás žádat úroky za celou dobu trvání dluhu, když jsme jí to zaplatili během 2 let. Nemá žádný doklad o tom, že nám půjčila, ale my máme splátkový kalendář o průběhu splácení od ní podepsaný. Doufám, že jsem vám to vysvětlila alespoň trochu srozumitelně. Velice děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

pokud neměla kamarádka žádnou smlouvu, nemohla by úspěšně vymáhat splacení dluhu natož pak úroků, ale předpokládám, že ty splátky, které jste platili kopírovali výši splátek, které ona platila bance? V tom případě by už tyto splátky obsahovaly i úroky. Jinak obecně vztato, nemá na žádné úroky právo, protože jste se k placení úroků v žádné smlouvě nezavázali. Hrozba trestním oznámením byla skutečně jen hrozbou, které se rozhodně bát nemusíte.

Existuje možnost získání zaplacených finančních částek zpět, pokud máte nějaký doklad o jejich zaplacení, např. výpis z bankovního účtu.

V případ zájmu o další informace či konkrétní právní pomoc mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka