Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


dotaz

Autor Alena
Předmět dotaz
Dotaz

Nejprve Vás zdravím a chtěla bych se zeptat, jak mám postupovat dále ve věci:občanskoprávního sporu.

Zaměstnavatel mi dluží již dva roky asi 47,000,.-Kč. V této věci mě zastupovala advokátka, které jsem zaplatila a soudní spor jsem vyhrála.

Pak jsem dostala jen radu, že tato věc je pro paní advokátku uzavřená a dál si musím pomoci sama,sehnat si exekutora a zjistit, zda má bývalý zaměstnavatel vůbec nějaký majetek. To znamená, že pokud ho nebude mít, tak já zaplatím exekutorovi peníze a ten bude teprve zjišťovat, zda nějaký majetek vůbec existuje a pokud ne, tak potom mám smůlu, přijdu o další peníze a opět budu jen smutně čekat . Je nějaká jiná cesta?Proč tuto práci neodvede soudní exekutor, aby se věc dořešila.Prosím o radu, jak mám dále postupovat, zda mám tuto věc znovu otevřít u soudu. nevím si rady. Děkuji za radu . Alena.

Odpověd na dotaz:

Předně je třeba si vždy zjistit, jaké služby Vám advokát poskytne a zda neskončí na půli cesty jako se to stalo Vám. Vyřízení následného návrhu na nařízení exekuce je normální součástí zastoupení s tím, že některé advokátní kanceláře nechtějí po klientu žádné platby a odměnu si účtují na dlužníkovi, který spor prohrál.

Pokud budete za těchto podmínek potřebovat konkrétní právní pomoc, pak se mi ozvěte na mail:mojepoplatky@seznam.cz

Existuje řešení, že nemusíte žádat o pomoc exekutora, ale přímo využít služeb soudního úředníka na exekučním oddělení, kde jim však musíte přesně popsat druh exekuce. Jedná se sice o méně efektivní způsob exekuce, nicméně je výrazně levnější.

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka