Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Nárok na opravu u ojetého auta koupeného v autobazaru

Autor Jitka Králová
Předmět Nárok na opravu u ojetého auta koupeného v autobazaru
Dotaz

Dobrý den už nevíme kudy kam tak se obracíme na Vás o prosbu o pomoc. Moji rodiče v březnu 08 koupili ojeté auto Fiat Punto rok výroby 2000 u Jony Caru v Teplicích. Zaplatili v hotovosti  100 000 všechno proběhlo v pořádku. S autem se jezdilo 1-2měsíce kdy se začali objevovat poruchy (svítící kontrolka na palubce, vynechávání válce na motoru) Od května je auto v servisu přes Jony car se kterým má tento autobazar smlouvu a my jako zákazníci bysme měly mít slevu. Po několika urgováních a telefonech + náštěvách auto stále není hotové nikdo neví co je na něm za závady. V Servisu auto stojí na dvorku opravář s námi jednal arogantně že na něm dělá tak hodinku denně. Po dnešním telefonátu 28.7.08 s majitelem Jony Caru panem Chroustem (který mě slušně poslal někam) nevíme stále nic. Bylo mi řečeno že dneska v servisu na autě začnou dělat a on jako majitel o tom nic neví a máme jednat s vedoucím (se kterým jsme celou dobu jednali ale on nic nevyřídil) po upozornění že začneme celou kauzu řešit právní cestou mi bylo řečeno at si auto teda odvezeme.a při upozornění že ze zákona máme nárok do 30-ti dní na opravu nereflektují. Už jsme z celé věci zoufalý a nevíme co máme dělat. Prosím pomozte.

Odpověd na dotaz:

Zde se nejedná o klasickou záruku, jakou máte při koupi nových věcí. U ojetého auta totiž záruka není. Ale je zde odpovědnost za vady, které zde byly ještě před koupí auta. Jsou zde dvě řešení.

Buď se dohodnete s autoservisem o opravě automobilu a pokud toho není schopen, pak uporněte prodávajího na vady, které se objevily po koupi vozidla, přesně je definujte. Na to budete nejspíš potřebovat prohlídku auta nezávislou autoopravnou a její zhodnocení. Na základě toho pak vyzvete autobazar k uhrazení nákladů. Vady, které budou zjištěny nesmí být způsobeny běžným opotřebením automobilu, ale skuečně závažnými vadami, které Vám nebyly v době koupě známé.

Od této doby jinak s majitelem autobazaru komunikujte jen písemně!

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka