Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


osvobození od poplatku

Autor Flídrová
Předmět osvobození od poplatku
Dotaz

Dobrý den,

prosím o radu, zda je možné, aby mi soud, u něhož probíhá trestní řízení proti obžalovanému, kde je větší množství poškozených , tudíž ustanovil společné zmocněnce, sdělil, že  v případě,nezvolím-li si advokáta ,nebudu svá práva moci uplatnit. Sama jsem si advokáta nezvolila z důvodu finančních (nechodím do práce a starám se o nemocnou dceru) a advokát požaduje úhradu poplatků za svoji práci, jakožto zmocněnce, kdy pouhý základ jsou 3 .000,-Kč,na což se nabalují další a další náklady (poštovné, cestovné, apod.)Proto se ptám,jak postupovat. V případě, že soud nesmí překročit počet zástupců vyší než 6  z důvodu urychlení a ukončení spisu (podotýkám, že kauza je již 4-letá)proč není ustanoven soudem ?Nebo mám  zažádat o prominutí poplatku? V kladném případě jakým způsobem-klasicky jako osvobození od soudního poplatku nebo jak?

Předem děkuji za odpověď.         Flídrová M.

 

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

od zproštění povinnosti zaplatit poplatek skutečně požádat můžete. Je třeba prokázat, že jste v těžké sociální situaci apod. Co se však týká advokáta, tam soud ex offo advokáta nepřiděluje, protože se nejedná o trestní řízení proti Vám a domáhání se náhrady škody po pachateli je Vaše právo, nikoliv povinnost.

Z mých zkušeností Vám poradím si nejdříve rozmyslet. Jak vysoká byla škoda, a zda se vyplatí tuto škodu na pachateli uplatńovat - z pohledu dalších nákladů. Jaká je osobnost pachatele, zda se jedná o majetného člověka, nebo bezdomovce. pokud jde o těžký sociální případ a poškozených je hodně, pak i když Vám bude náhrada přiznána, tak nemusí k jejímu uspokojení nikdy dojít, což je více než pravděpodobné.

Teprve potom bych přemýšlel o najmutí právníka apod.

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka