Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Úrok z prodlení

Autor Ivana
Předmět Úrok z prodlení
Dotaz

Dobrý den, prosím, zda mi můžete poradit, jak postupovat v následné situaci. Z rozhodnutí soudu ohledně dědictví mi měl bratr(majetný podnikatel) vyplatit částku 220 000 Kč ke dni 31.1.1999.Nezaplatil.Vzhedem k tomu,že jsem byla v tíživé situaci  sama s dcerami,obrátila jsem se na advokáta.Zaplatila jsem poplatky a čekala.Výše uvedou částku mi advokát donesl domů dne 15.8.2000 a osobně mi oznámil, že se postará o vymáhání úroků z prodlení.Částku stanovil zhruba na 30 000Kč. Bohužel mi nedal nic písemně.Od té doby jsem advokáta pravidelně navštěvovala s dcerou nejméně 4x ročně. Stále mi tvrdil, že mi přijde domů platební rozkaz, ale nic nepřišlo. Dále nás ujišťoval, že o peníze z prodlení nemůžeme přijít ani kdyby se se mnou něco stalo.V květnu letošního roku jsem si nevěděla rady a advokátovi oznámila, že věc předám médiím. Odvětil mi, že mu mám zavolat za týden s tím, že věc opět u soudu ověří. Po týdnu mi do telefonu řekl, že soud náš požadavek zrušil, ale abych se nebála neb mi v následném týdnu pošle dopis s tím, jak budeme postupovat dále. Od té doby se mi neozval. Nevím ani kam se mám obrátit. Nemám, jak uvádím, žádný zápis, pouze svědka, dceru, která se mnou pravidelně advokáta navštěvovala.

Pokud je ve Vašich silách mi poradit, jak dál,předem moc děkuji.

Ivana.

Odpověd na dotaz:

Dobrý den Ivano

Myslím, že bylo chybou s advokátem komunikovat pouze telefonicky či pouze ústně. Předem bych vše sepsal, co jak probíhalo, co Vám bylo slíbeno a co nedoddrženo do dopisu a v tomto dopisu bych vyzval advokáta aby konal, resp. aby Vám písemně sdělil své stanovisko k celé věci. Pokud Vám nijak neodpoví, žádejte o vydání věcí a složky k celému případu. Kde by měla být i případná žaloba, pokud ji vůbec advokát podal apod.

Pohrozte také, že v případě nečinnosti se obrátí na ČAK s žádostí o vyšetření celého případu před kárnou komisí.

Divil bych se kdyby ani potom nereagoval

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka