Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Soukromníci zaplatí mnohem víc kilometrů dálnice D3, než se čekalo

18.04.2008, 07:40   |   Novinky   |   komentářů (0)

"Koncesní řízení na tuto trasu vyhlásíme letos v říjnu. Předpokládáme, že koncesionář bude vybrán do října 2009,“ řekl včera Právu náměstek ministra dopravy Jiří Hodač.

Soukromý investor dálnici postaví a bude pak až třicet let provozovat, než mu stát vrátí vynaložené peníze. Původně vláda schválila využití modelu PPP jenom pro třicetikilometrový úsek Tábor - Bošilec. Později se však do hry dostala tzv. dlouhá varianta, tedy celá trasa z Tábora až k hranicím. Nynější rozhodnutí MD je tedy vlastně kompromisem.

"Vzhledem k rozšíření původního projektu to opět budeme muset předložit ke schválení vládě,“ informoval Hodač.

Investorem úseku Tábor - Bošilec bude Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). O dodavateli rozhodne už vyhlášené výběrové řízení. ŘSD předpokládá, že náklady na těchto 30 kilometrů dosáhnou zhruba patnáct miliard korun.

V Dolním Dvořišti se má D3 propojit s chystanou rakouskou rychlostní komunikaci S10, jež od hranic povede do Unterweitersdorfu, kde začíná dálnice A7 na Linec. Na otázku kdy k propojení dojde, Hodač odpověděl: "V roce 2014 nebo 2015.“

Pokračují letité spory o průchod Posázavím

Kdy se ovšem auta po dálniční magistrále plynule projedou z Prahy až do Lince, je stále ve hvězdách. Severní část D3 z Prahy do Tábora má totiž vést přes rekreační oblast Posázaví, proti čemuž se řadu let bouří ekologické organizace i některé obce.

V prosinci 2006 schválili krajští zastupitelé územní plány velkých územních celků Benešovska a pražského regionu, jež počítají s variantou D3 v takzvané stabilizované trase přes Posázaví. S tím ovšem nesouhlasilo ministerstvo životního prostředí. "Schvalovací proces pro severní část D3 je stále na počátku,“ konstatoval Hodač.

Celý článek najdete na zpravodajském portálu www.novinky.cz

http://www.novinky.cz/clanek/137915-soukromnici-zaplati-mnohem-vic-kilometru-dalnice-d3-nez-se-cekalo.html

Prohledat jednotlivé výrazy - Soukromníci zaplatí mnohem víc kilometrů dálnice D3, než se čekalo

Soukromníci , zaplatí , mnohem , víc , kilometrů , dálnice , D3, , než , se , čekalo ,

Vyplavení bytu horor pro každého

Konečně malíř opouští po dvou dnech náš byt. Za dva dny po dřině po malová... více »

Nová služba za 24 hod? Máte jí už za 4 měsíce!

V srpnu tohoto roku, jsem chtěl dceři převést předplacenou kartu na paušál "... více »

Běžná cena? Další z triků obchodníků

Rozhodl jsem se koupit si kávovar. Takový nějaký lepší. Na Internetu to dnes nen... více »

Anketní otázka