Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Švarcsystém ožívá: Vláda ho možná zlegalizuje

10.02.2009, 08:18   |   HK   |   komentářů (0)

Jedním z opatření, které navrhuje Národní ekonomická rada vlády (NERV) pro řešení současné ekonomické krize, je zavedení i tzv. švarcsystému. Tento systém spočívá v tom, že si podniky místo zaměstnanců najmou na tu samou práci "nezávislé" živnostníky. Díky tomuto opatření příslušný podnik ušetří značné prostředky, protože nebude odvádět finanční prostředky na zdravotní a sociální pojištění.

Hospodářská komora podporuje zavedení tzv. „švarcsystému“ který může pomoci zmírnit dopady hospodářské krize zejména na malé a střední firmy. Zavedení tohoto opatření je krok správným směrem, který pomůže firmám v jejich složité hospodářské situaci,“ říká prezident Hospodářské komory České republiky Petr Kužel.

 

„Přestože se sociálním partnerům může zdát, že tento návrh jde proti zaměstnancům, není tomu tak. Hospodářská komora je přesvědčena, že tuzemské firmy v žádném případě nebudou chtít ztratit své kvalitní zaměstnance. Naopak dočasnou instalací švarcsystému tyto firmy jasně dávají najevo, že o své zaměstnance stojí a umožní jim pracovat pro firmu alespoň touto formou, protože v opačném případě jsou nuceni zacházet až do krajních řešení včetně propouštění,“doplňuje Petr Kužel.

 

Hospodářská komora považuje za důležité zdůraznit, že tento systém je zároveň riskantní i pro firmy, které na tento systém budou chtít přejít, protože zaměstnanci, kteří budou pro firmu pracovat prostřednictvím švarcsystému na živnostenský list, nejsou fixováni k této firmě a mohou svoji práci pro tuto firmu kdykoliv ukončit. Sociální partneři by zároveň měli zvážit i tento argument a umožnit oběma smluvním stranám, aby v rámci řešení nepříznivé situace v mnoha firmách jim umožnili zvolit takové řešení pracovně-právních vztahů, které budou výhodné pro obě strany a povedou k udržení co nejvyšší zaměstnanosti,“ uzavírá prezident hospodářské komory Petr Kužel.

Prohledat jednotlivé výrazy - Švarcsystém ožívá: Vláda ho možná zlegalizuje

Švarcsystém , ožívá: , Vláda , ho , možná , zlegalizuje ,

Vyplavení bytu horor pro každého

Konečně malíř opouští po dvou dnech náš byt. Za dva dny po dřině po malová... více »

Nová služba za 24 hod? Máte jí už za 4 měsíce!

V srpnu tohoto roku, jsem chtěl dceři převést předplacenou kartu na paušál "... více »

Běžná cena? Další z triků obchodníků

Rozhodl jsem se koupit si kávovar. Takový nějaký lepší. Na Internetu to dnes nen... více »

Anketní otázka