Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Telefónica loni zvýšila zisk o 12 procent. Analytiky nezaskočila

25.02.2009, 08:27   |   Tomáš Králíček (ihned.cz)   |   komentářů (0)

Telekomunikační skupina Telefó;nica O2 loni zvýšila čistý konsolidovaný zisk o 12 procent na 11,63 miliardy korun. Celkové výnosy stouply o 2,9 procenta na 64,45 miliardy korun. Vyplývá to ze zprávy, kterou firma v úterý zveřejnila.

Zatímco tržby překonaly očekávání analytiků zhruba o 150 milionů korun, zisk za jejich odhady naopak mírně zaostal.

"V tomto roce se v prostředí náročného makroekonomického prostředí nadále zaměříme na maximální uspokojení potřeb našich zákazníků, rozvoj našich aktivit na Slovensku a růst hotovostních toků. S ohledem na současnou finanční situaci a očekávaný budoucí vývoj zamýšlí představenstvo společnosti navrhnout výplatu pidendy za rok 2008 ve výši 50 Kč na akcii," uvedl generální ředitel a předseda představenstva společnosti Telefó;nica O2 Czech Republic Salvador Anglada. 

Analytici očekávali, že tržby skupiny Telefó;nica O2 za loňský rok vzrostly o dvě procenta na 64,3 miliardy korun. Zisk měl podle nich vzrůst zhruba o 13 procent na 11,8 miliardy korun.

Letos skupina podle Anglady očekává stagnaci výnosů či jejich pokles o tři procenta a stagnaci nebo pokles provozního zisku až o čtyři procenta. Společnost se chce zaměřit na nabídku paušálních mobilních tarifů a rychlého mobilního připojení k internetu 3G. Očekává také zpomalování poklesu počtu pevných linek díky službám ADSL a internetové televize.

Loni Telefó;nica O2 rozdělovala 50 korun na akcii. Telefó;nica O2 je ze 70 procent vlastněna španělskou skupinou Telefó;nica.

Celý článek naleznete na serveru www.ihned.cz

http://finweb.ihned.cz/c1-34707120-telefonica-loni-zvysila-zisk-o-12-procent-analytiky-nezaskocila

Prohledat jednotlivé výrazy - Telefónica loni zvýšila zisk o 12 procent. Analytiky nezaskočila

Telefónica , loni , zvýšila , zisk , o , 12 , procent. , Analytiky , nezaskočila ,

Vyplavení bytu horor pro každého

Konečně malíř opouští po dvou dnech náš byt. Za dva dny po dřině po malová... více »

Nová služba za 24 hod? Máte jí už za 4 měsíce!

V srpnu tohoto roku, jsem chtěl dceři převést předplacenou kartu na paušál "... více »

Běžná cena? Další z triků obchodníků

Rozhodl jsem se koupit si kávovar. Takový nějaký lepší. Na Internetu to dnes nen... více »

Anketní otázka