Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Televizní poplatky v Polsku byly zrušeny. Jde to!

25.05.2009, 08:29   |   Miroslav Zeman   |   komentářů (0)

Polsko zrušilo kompletně poplatky za televizi. Náklady na provoz televize tak budou napříště hrazeny ze státního rozpočtu a reklamy.

Poláci tak zrušily poplatek na který každá domácnost vlastnící televizní přijímač musela platit v přepočtu částku 1 150 korun. Pro srovnání v České republice platíme za ten samý poplatek výrazně více, tedy 1 620 korun ročně. Na rozdíl od Polska se však u nás ani neuvažuje, že by mohl být tento kontroverzní poplatek zrušen, či dokonce snížen.

V České republice se jde úplně jinou cestou. V minulých letech totiž televizní poplatek poměrně razantně zdražoval. Důvodem bylo postupné omezování reklamy v České televizi. V plánu bylo reklamu v ČT zrušit úplně a výpadek příjmů plně nahradit z vyšších televizních poplatků.

Reklama by se tak z ČT plně přesunula na komerční konkurenční televize Prima, Nova a další televize působící v digitálním vysílání.

Paradoxně by tak všichni občané a podnikatelé platili a vlastně platí v podobě televizního poplatku zisky komerčním televizím.

Česká televize se navíc v poslední době snaží o drastické vymáhání poplatků za každou cenu. Často tak dochází k přehmatům a chybám, které mohou postihnout i nevinné a poctivé občany.Více naleznete v článku:

http://www.mojepoplatky.cz/hon-ceske-televize-na-neplatice-postihuje-casto-i-nevinne-brante-se-1038.html

Krok Polska ukazuje, že i v době krize se může stát připravit o jisté příjmy a současně výrazně ulevit vlastním občanům rozsáhlým zrušením sporného poplatku. Tímto krokem totiž přišel stát o necelých 6 miliard korun. Na druhou stranu mohou získat občané pocit, že ne každé rozhodnutí je motivováno snahou získat za každou cenu peníze. Krok Polska by měl v budoucnu být inspirací i pro Českou republiku.

Prohledat jednotlivé výrazy - Televizní poplatky v Polsku byly zrušeny. Jde to!

Televizní , poplatky , v , Polsku , byly , zrušeny. , Jde , to! ,

Na cizinecké policii se vesele kšeftuje s pořadovými lístky

Na cizinecké policii v Praze v Koněvovce se vesele kšeftuje s pořadovými čísly. ... více »

Reklamace? Zákazník nemá téměř žádná práva. Může jen čekat

Zákazník v Česku nemá téměř žádná práva. Hlavně ať zaplatí a pak ať na svůj výro... více »

Pošlete svůj příběh a vyhrajte hodnotné ceny a hlavně svou příležitost!

Portál www.mojepoplatky.cz vyhlašuje velkou soutěž o nejlepší a neužitečnější př... více »

Anketní otázka