Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Tiskový mluvčí Air Bank, Vládimír Komjati, věří, že Air Bank je bankou, kterou mohou mít lidé opravdu rádi

11.10.2012, 18:55   |   Redakce   |   komentářů (0)

1)            Slyšeli jste již o projektu OVB Vstřícná banka, prvním tuzemském, nezávislém a objektivním ratingu bank v ČR? Co si o samotném projektu myslíte?

O projektu OVB Vstřícná banka jsem slyšel. Jsem rád, že se nezaměřuje jen na nízké poplatky nebo šíři portfolia, ale i na otevřenost banky, její přístup ke klientům a kvalitu služeb. To jsou oblasti, o které na českém trhu dlouhodobě usilujeme. Osobně jakoukoliv zpětnou vazbu vítám. Nejdůležitější je však pro nás samozřejmě spokojenost našich klientů.

2)            Víte o tom, že se v prvním i druhém hodnoceném čtvrtletí tohoto roku ve výše zmíněném projektu umístila Air Bank na druhém místě? Je pro Vás tohle vítězství překvapením nebo jste podobná vítězství, díky Vaší velké mediální kampani, tak trochu očekávali?

Vím a vysoké hodnocení mě potěšilo. Naší úspěšná mediální kampaň na tom má určitě svůj podíl. Nicméně hodnoty jako vstřícná poplatková politika, průhledné ceny, kvalitní služby nebo otevřenost, která patří mezi kritéria soutěže, vychází již ze samotné podstaty naší banky. Kampaň nám jen pomáhá je šířit.

3)            Na trhu jste oproti ostatním bankám přeci jen krátkou dobu. A třebaže jste stihli vzbudit zájem u našich porotců i u veřejnosti, stále je Air Bank relativně nová teprve začínající banka. Přesto již v našem hodnocení získala druhé místo! Uspokojilo Vás nebo byste se raději viděli jako Nejvstřícnější banka?

Jsme na trhu necelý rok. Stanovili jsme si nelehký úkol být první bankou, kterou mohou mít lidé opravdu rádi. Přestože nás naše dosavadní obchodní výsledky i ohlasy zvenku těší, tak kvůli tomuto závazku si nikdy nemůžeme dovolit usnout na vavřínech, stále je a bude co vylepšovat.

4)            Jsou pro Vás podobná vítězství relevantní nebo jsou důležitější Vaše vlastní průzkumy?

Z pohledu získávání zpětné vazby jsou pro nás důležitější vlastní průzkumy a ohlasy od našich klientů. Se zájmem však projekty jako OVB Vstřícná banka sledujeme, protože nás i ostatní názory zajímají.

5)            Přiznejme si to: hlavní důvod, proč se Air Bank dostala tak hluboko do podvědomí téměř všech lidí v České republice, je jistě Vaše vtipná mediální kampaň. Jak dlouho ji ještě na našich obrazovkách budeme vídat? Svůj účel již přece splnila, nebojíte se, že by mohla mít i opačný účinek?

S naší reklamou se budete na televizních obrazovkách setkávat i v následujících měsících. Úspěšný formát rozhovorů dvou bankéřů zatím měnit nebudeme, ale určitě se změní obsah. Chystáme další zajímavé produkty a chceme o nich dát veřejnosti vědět.

6)            Vyjma reklamních spotů nabízíte klientům i nízkou poplatkovou politiku. Se svými produkty tak šlapete na paty v našem OVB ratingu oblíbené mBance a zatím Nejvstřícnější Fio bance. V čem si myslíte, že je Air Bank lepší? 

Nechceme konkurovat pouze cenou. Podle našich zkušeností jsou klienti ochotni bance rozumně platit, pokud za své peníze dostávají kvalitní produkty a služby. Zaměřujeme se tedy hlavně na co nejlepší služby. Máme například dlouhou otevírací dobu na pobočkách, přátelské bankéře, kteří skutečně poradí. Jako první jsme přišli s možností vzít si na pobočku třeba pejska nebo navolit si při výběru z bankomatu konkrétní bankovky. Klienti mohou do bankomatu peníze i vkládat. Máme běžný účet s praktickou poradnou hlídající výdaje, chytré inkaso nebo možnost kdykoliv si převést zdarma volné peníze z běžného účtu na vysoce úročené spoření a zpět. A ani tím jsem nevyjmenoval vše. V inovacích budeme určitě i nadále pokračovat.

7)            Co dalšího, vyjma nízké poplatkové politiky, můžeme od Air Bank očekávat? Chystáte na trh nějaký nový zajímavý produkt?

Ještě do konce letošního roku přijdeme s vlastní nabídkou spotřebitelských půjček. Půjde o skutečně revoluční nabídku, v rámci které představíme první opravdu férové půjčky. Nebudou například zatížený žádnými absurdními poplatky, ale to není zdaleka vše. Chystáme také velmi propracovanou mobilní aplikaci pro telefony s operačními systémy iOS a Android nebo bezkontaktní platební karty.

8)            V jednom rozhovoru se šéfem Air Bank, Erichem Čomorem, jsme se mohli dočíst, že Air Bank chce být: „osinou v zadku velkým bankám“. Jak toho chcete docílit? Jak chce AirBank konkurovat již stávajícím silným bankám s mnohaletým působením na českém trhu?

Velkým bankám konkurujeme zejména našim osobním, přátelským, inovativním přístupem. Umím si představit, že i velké banky by chtěly, aby je měli klienti rádi, ale je pro ně často obtížné vyjet ze zaběhnutých kolejí. Velikost a tradice se tak pro ně současně stávají i jejich nevýhodami.

9)            Ztotožňujete se s rčením: „když ptáčka lapají, krásně mu zpívají“, tak jako některé jiné banky, nebo výhody, které momentálně nabízíte, zůstanou výhodami navždy?

Osobně se spíše ztotožňuji se rčením: „výjimka potvrzuje pravidlo“. Air Bank byla od základu vybudovaná tak, aby byla výjimečná, a platí to i pro oblast marketingových lákadel. Bankovní trh je plný různých bonusů a akčních nabídek, ale otázka vždy je, kolika lidí se takové podmínky týkají a na jak dlouho. My jsme se od začátku rozhodli tuhle hru nehrát. Přišli jsme s jednoduchou a transparentní nabídkou produktů a služeb, které jsou za shodných podmínek dostupné všem klientům bez rozdílu, a do budoucna na tomto přístupu nechceme nic měnit.

Prohledat jednotlivé výrazy - Tiskový mluvčí Air Bank, Vládimír Komjati, věří, že Air Bank je bankou, kterou mohou mít lidé opravdu rádi

Tiskový , mluvčí , Air , Bank, , Vládimír , Komjati, , věří, , že , Air , Bank , je , bankou, , kterou , mohou , mít , lidé , opravdu , rádi ,

Vyplavení bytu horor pro každého

Konečně malíř opouští po dvou dnech náš byt. Za dva dny po dřině po malová... více »

Nová služba za 24 hod? Máte jí už za 4 měsíce!

V srpnu tohoto roku, jsem chtěl dceři převést předplacenou kartu na paušál "... více »

Běžná cena? Další z triků obchodníků

Rozhodl jsem se koupit si kávovar. Takový nějaký lepší. Na Internetu to dnes nen... více »

Anketní otázka