Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Tiskový mluvčí Fio banky, Jan Fránek, říká: Cenovou politiku měnit nehodláme

17.02.2012, 12:36   |   Miroslav Zeman   |   komentářů (0)

Gratulujeme Vám k získání titulu Nejvstřícnější banka roku 2011 klientského ratingu OVB Vstřícné banky. Bylo pro Vás tohle vítězství překvapením nebo výsledky hodnocení OVB Vstřícná banka sledujete průběžně, tudíž jste první místo očekávali?

 

Děkujeme. Vítězství nás především velmi potěšilo, i když soutěž pravidelně sledujeme.

 

Je pro Vás tohle vítězství důležité, resp. jakou mu přikládáte váhu? Jsou pro Vás důležitější vlastní průzkumy?

 

Nezávislé ocenění veřejnosti i odborníků je pro nás samozřejmě cenné. Vstřícnost banky vnímáme jako jednu z nejdůležitějších vlastností, které klienti očekávají nejen od bank.

 

Jakými konkrétními kroky si za poslední rok, dle Vašeho názoru, získala Fio banka důvěru porotců, veřejnosti i nezávislého serveru, z jejichž hodnocení vyšla za rok 2011 celkově jako nejvstřícnější?

 

Věříme, že je to zejména stabilní cenovou politikou, vylepšováním služeb i inovacemi na českém trhu, jakou byl například první Smartbanking zpřístupněný českým klientům.

 

Myslíte si, že své postavení Nejvstřícnější banky v České republice udržíte i v dalším roce?  Co pro to uděláte? Máte připraveno již něco konkrétního?

 

Pozici nejvstřícnější banky bychom samozřejmě rádi udrželi. Budeme pokračovat v cestě naznačené výše. Letos jsme již klientům představili Fio Internetbanking v novém, modernějším vzhledu spojeném se zapracováním připomínek vedoucím ke zvýšení komfortu používání aplikace. V plánu máme dále zahájení vydávání vlastních platebních karet, které klientům přinese mnohé výhody, upgrade aplikace Smartbanking nebo zpřístupnění obchodování s cennými papíry přes smartphone. Chceme dále rozšiřovat i dostupnost našich služeb prostřednictvím rozšiřování pobočkové sítě a sítě bankomatů. A samozřejmě zachovávat příznivou cenovou politiku.

 

Kterému z těchto důležitých faktorů přikládá Fio banka největší význam: aktivitě banky, inovaci nebo přístupu ke klientům?

 

Všechny vyjmenovaných faktorů jsou důležité. Pokud máme určit pořadí, je  přístup ke klientům na prvním místě a aktivita ve smyslu vylepšení služeb a inovace na společném druhém místě.

 

Podle výsledků a hodnocení bodovala Fio banka hlavně výrazně nízkými cenami svých služeb a produktů. Důkazem toho je, že byla vyhlášena i jako Nejlevnější bankou za rok 2011. Levné poplatky jsou tak jedny z hlavních faktorů, díky nimž banka stále navyšuje počet svých klientů. Jsou tyto nízké ceny pouze strategickým krokem nové české banky za účelem zviditelnění se nebo v budoucnu žádné výrazné zdražování neplánujete?

 

Jak jsme uvedli, cenovou politiku měnit nehodláme. Fio banka je mladou českou bankou, která však navázala na působnost jiné instituce v rámci Finanční skupiny Fio. Politika nulových poplatků za běžné služby je tak stabilní již od roku 2006 – myslíme si, že to je dostatečnou zárukou toho, že to myslíme skutečně vážně.

 

 

Ján Franek, tiskový mluvčí Fio banky

Prohledat jednotlivé výrazy - Tiskový mluvčí Fio banky, Jan Fránek, říká: Cenovou politiku měnit nehodláme

Tiskový , mluvčí , Fio , banky, , Jan , Fránek, , říká: , Cenovou , politiku , měnit , nehodláme ,

Vyplavení bytu horor pro každého

Konečně malíř opouští po dvou dnech náš byt. Za dva dny po dřině po malová... více »

Nová služba za 24 hod? Máte jí už za 4 měsíce!

V srpnu tohoto roku, jsem chtěl dceři převést předplacenou kartu na paušál "... více »

Běžná cena? Další z triků obchodníků

Rozhodl jsem se koupit si kávovar. Takový nějaký lepší. Na Internetu to dnes nen... více »

Anketní otázka