Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu


Topolánek: Kdyby soudy byly normální, žalovali bychom ČSSD

23.06.2008, 22:07   |   Čtk   |   komentářů (2)

Premiér a šéf ODS Mirek Topolánek si myslí, že nařčení, která ČSSD vznáší v souvislosti s odchodem poslance Petra Wolfa, by bylo možné žalovat, pokud by ovšem v tuzemsku soudili "normální soudci". "Kdyby v této zemi soudili normální soudci, tak by jejich výroky byly předmětem žaloby," řekl předseda vlády novinářům. Reagoval tak na slova socialistů, podle nichž ODS vyvíjí na poslance ČSSD nátlak a využívá korupce.

Co stojí za odchodem Wolfa 

Občanští demokraté podobná obvinění důrazně odmítají. Také Wolf své vystoupení z klubu v sobotu zdůvodnil problémy a neshodami uvnitř moravskoslezské ČSSD a atmosférou v sociální demokracii. Oslovení sociální demokraté ze severu Moravy to ale odmítli. O neshodách či nátlaku podle svých slov nic neví ani šéf tamního krajského výboru strany Lubomír Zaorálek.

Za odchodem Wolfa mohly asi být i anonymní výhrůžky, které už několik týdnů dostává prostřednictvím SMS. Souvisely pravděpodobně s jeho vstřícným postojem k vybudování amerického radaru v Česku.

ČSSD: Je to korupce 

Představitelé ČSSD hovoří v souvislosti s Wolfem o korupčních metodách práce a vydírání ze strany ODS a o tom, že ODS se snaží získat další hlas pro vládní koalici. Občanští demokraté chtějí podle nich změnit poměry sil ve sněmovně, cílem je prý také oslabit ČSSD před podzimními volbami do Senátu a krajských zastupitelstev.

Podle Topolánka však sociálnědemokratičtí poslanci nikam nepřebíhají, ale jen odcházejí, protože jsou nespokojeni s poměry v ČSSD. Premiér si myslí, že asi chtějí hlasovat podle svého vědomí a vadí jim autoritativní způsob, jakým prý stranu vede Jiří Paroubek. "Sociální demokraté pláčou hezky, ale měli by plakat na svém hrobě," řekl premiér novinářům po zasedání výkonné rady ODS

Seznam přeběhlíků 

Klub ČSSD už dříve opustili Miloš Melčák, Michal Pohanka a Evžen Snítilý. Socialisté je ze strany vyloučili. Melčák s Pohankou přišli o členství kvůli podpoře koaliční vlády, Snítilý proto, že volil Václava Klause prezidentem.

Paroubek všechny čtyři poslance vyzval, aby jasně řekli, co bylo a je v ČSSD nedemokratické. Podle něho jsou jediným vysvětlením peníze nebo politická korupce.

Celý článek naleznete na portálu www.ihned.cz

http://domaci.ihned.cz/c1-25635040-topolanek-kdyby-soudy-byly-normalni-zalovali-bychom-cssd

Prohledat jednotlivé výrazy - Topolánek: Kdyby soudy byly normální, žalovali bychom ČSSD

Topolánek: , Kdyby , soudy , byly , normální, , žalovali , bychom , ČSSD ,

Topolánek: Kdyby soudy byly normální, žalovali bychom ČSSD

kdyby?

Kdyby byly soudy normalni a policie fungovala, tak jste za sve vylety do Italie ...

Topolánek

Jaké soudy jste si zavedli, takové máte,že se nestydíte to vůbec napsat....

Diskutovat

Výživné často přímo ruinuje otce

Manželka již podala žalobu a požádala o soudní vypořádání majetku v SJM. Teď jen... více »

Vyhrajete soud a stejně přijdete o svůj majetek

Jen v Česku je snad možné vyhrát soud a to dokonce u nejvyšší instatnce a stejně... více »

Nestačí si stěžovat, ale začít něco skutečně dělat

Tak moji milánkové .Neznalost zákona neomlouvá. Někteří místo vyse dávání v krčm... více »

Anketní otázka