Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Topolánkova vláda padla: Za poplatky by zasloužila trojku!

25.03.2009, 08:17   |   Miroslav Zeman   |   komentářů (1)

Osud vlády Mirka Topolánka se po úterním hlasování poslanců naplnil. V oblasti poplatků by zasloužila trojku. Některé poplatky byly zrušeny jiné se naopak měly výrazně zvýšit.

Pro nedůvěru hlasovalo přesně 101 nutných poslanců. O svůj pád se vláda zasloužila především sama. Její vznik byl poznamenán podporou poslanců opozičního tábora, kteří se rozšli se svou stranou. Už to naznačilo budoucí problémy vlády.

Na stejný neduh naší politiky také vláda doplatila. Opět jí položili "přeběhlíci" či "rebelové", tentokrát z tábora koaličního. Na počátku všeho také stál v podstatě nerozhodný výsledek voleb, kdy nemohla reálně žádná většinová vláda vzniknout.

V oblasti vládnutí si nejvíce kritiky, ale také pochvaly vysloužila vláda v souvislosti s jejím největším projektem - reformou veřejných financí. Zatímco některé daně byly sníženy, jako daň z příjmu, darovací a dědická daň, jiné byly zvýšeny, jako DPH, spotřební daň, daň z nemovitostí.

V oblasti poplatků se vláda snažila spíše o jejich růst. Ministerstvo financí tak v roce 2008 ve spolupráci s katastrálním úřadem požadovalo zvýšení poplatku za vklad na katastru nemovitostí z 500 korun na více než 4 násobek. Běžný vklad by tak vyšel i na 2 000 korun.

Další velkou negativní změnou v oblasti poplatků byl poslední návrh ministerstva financí na zvýšení poplatku za odvoz odpadu z 500 až na 1250 korun. Podobný návrh předložilo i ministerstvo životního prostředí, které navrhlo zvýšit poplatek "jen" na 1 000 korun.

Naopak pozitivně hodnotíme práci ministra průmyslu a obchodu Martina Římana, který dosáhl poměrně výrazného snížení poplatků pro živnostníky v souvislosti se zakládáním živností a zjednodušení administrativy podnikání.

Opatření odstupující vlády v oblasti daní a poplatků by si tak zasluhuje známku 3.

Prohledat jednotlivé výrazy - Topolánkova vláda padla: Za poplatky by zasloužila trojku!

Topolánkova , vláda , padla: , Za , poplatky , by , zasloužila , trojku! ,

Topolánkova vláda padla: Za poplatky by zasloužila trojku!

nepoučitelní

Pokud se politici modrého ptáka nebyli schopni poučit z toho jak dopadli volby m...

Diskutovat

Na cizinecké policii se vesele kšeftuje s pořadovými lístky

Na cizinecké policii v Praze v Koněvovce se vesele kšeftuje s pořadovými čísly. ... více »

Reklamace? Zákazník nemá téměř žádná práva. Může jen čekat

Zákazník v Česku nemá téměř žádná práva. Hlavně ať zaplatí a pak ať na svůj výro... více »

Pošlete svůj příběh a vyhrajte hodnotné ceny a hlavně svou příležitost!

Portál www.mojepoplatky.cz vyhlašuje velkou soutěž o nejlepší a neužitečnější př... více »

Anketní otázka