Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Unie malých a středních podniků ČR k uznatelnosti úroků do nákladů

03.04.2008, 10:46   |   Unie malých a středních podniků ČR   |   komentářů (0)

Reforma veřejných financí s sebou přinesla jednu nepříjemnou skutečnost pro podnikatele: nově se stanovila maximální úroková sazba, kterou je možno uznat do nákladů podnikání.

Samotný výpočet maximální uznatelné sazby úroků z úvěrů a půjček vychází ze základní sazby úroku, kterou je takzvaný PRIBOR (PRIBID) se splatností dvanáct měsíců. Ke 31. březnu 2008 činila základní sazba PRIBOR 4,32 procenta. Zákon stanovuje maximální daňovou uznatelnost úroků na úrok PRIBOR navýšený o čtyři procentní body.

Uznatelnou hranicí úroku tedy byla sazba 8,32 procenta. V praxi se ukázalo, že tato sazba je příliš nízká. Omezení znevýhodňuje především malé a střední podniky, které nedosáhnou na výhodné úvěry a tuto sazbu často překročí.

„Velmi proto vítáme vyjádření náměstka ministra financí Petera Chrenka, který připustil, že se zvažuje zrušení tohoto pravidla. Takový krok považujeme za správný a plně jej podporujeme. Zároveň vyzýváme Ministerstvo financí, aby tuto změnu provedlo co nejrychleji. Daný předpis totiž může částečně utlumit investice v české ekonomice“, říká předseda Unie malých a středních podniků ČR David Šeich.

 

*****************************************************************************************

Unie malých a středních podniků ČR reprezentuje a hájí zájmy malých a středních podniků a společně s českými podnikatelskými sdruženími vytváří tlak na zlepšení podnikatelských podmínek u českých i evropských veřejných činitelů. Našim hlavním cílem je reforma právního rámce pro malé a střední podnikatele v ČR a na území celé Evropské unie. Tyto cíle dosahujeme úzkou komunikací s lidmi s rozhodovacími pravomocemi, prezentací potřeb malých a středních podniků a předkládáním komplexních návrhů vedoucích k lepšímu podnikatelskému prostředí v ČR a EU.

Prohledat jednotlivé výrazy - Unie malých a středních podniků ČR k uznatelnosti úroků do nákladů

Unie , malých , a , středních , podniků , ČR , k , uznatelnosti , úroků , do , nákladů ,

Na cizinecké policii se vesele kšeftuje s pořadovými lístky

Na cizinecké policii v Praze v Koněvovce se vesele kšeftuje s pořadovými čísly. ... více »

Reklamace? Zákazník nemá téměř žádná práva. Může jen čekat

Zákazník v Česku nemá téměř žádná práva. Hlavně ať zaplatí a pak ať na svůj výro... více »

Pošlete svůj příběh a vyhrajte hodnotné ceny a hlavně svou příležitost!

Portál www.mojepoplatky.cz vyhlašuje velkou soutěž o nejlepší a neužitečnější př... více »

Anketní otázka