Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Úřad vyzval Hyundai: Zastavte práce v Nošovicích

21.03.2008, 01:31   |   Tomáš Fránek (Aktualne.cz)   |   komentářů (0)

Automobilka Hyundai má poté, co dostala dva miliony korun pokuty za černé stavby, další, asi nejvážnější problém.

Stavební úřad v Dobré totiž firmu vyzval k okamžitému zastavení stavebních prací u šesti staveb. Výzva se týká infrastruktury továrny, většina továrních hal je už hotova včetně technologií - tedy výstavby kanalizace, rozvodů vysokého napětí, vodovodního potrubí nebo venkovního osvětlení. Firma už práce zastavila a chce požádat o změnu povolení.

Okamžitě přestaňte pracovat

"Při prohlídce bylo zjištěno, že některé stavební objekty jsou prováděny v rozporu se stavebním povolením vydaným 30. 4. 2007. Na základě tohoto zjištění vás vyzývám k bezodkladnému zastavení prací," píše se v rozhodnutí Stavebního úřadu v Dobré podepsaném jeho šéfem Václavem Kocichem.

Automobilka tak nesmí pokračovat ve stavbě, dokud nebude rozhodnuto o odstranění nebo o možném dodatečném povolení nelegálních staveb, což však může trvat i několik měsíců.

"Pokud je stavba prováděna bez rozhodnutí nebo opatření stavebního úřadu anebo v rozporu s ním, vyzve stavební úřad stavebníka k bezodkladnému zastavení prací a zahájí řízení. Není-li výzvě vyhověno, stavební úřad vydá rozhodnutí, kterým nařídí zastavení prací na stavbě. Rozhodnutí je prvním úkonem v řízení, odvolání proti němu nemá odkladný účinek," je napsáno ve stavebním zákoně.

Stavební úřad již v únoru zahájil řízení o odstranění dalších celkově osmi staveb, které Hyundai staví v rozporu se stavebním povolením. A za tři stavby postavené v rozporu s platnými povoleními dostal dvoumilionovou pokutu.

"Hyundai si nedávných problémů s odstraňováním staveb a milionových pokut ponaučení nevzal. Zřejmě vůbec nepředpokládal, že by kvůli svému nezákonnému postupu musel zastavit práce," řekl právník Jiří Nezhyba z Garde Ekologického právního servisu.

Je za vším spěch?

Podle něj za počínáním automobilky snaha za každou cenu zahájit výrobu podle plánovaného harmonogramu.

Celý článek naleznete na portálu www.aktualne.cz

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/domaci-ekonomika/clanek.phtml?id=600204

Prohledat jednotlivé výrazy - Úřad vyzval Hyundai: Zastavte práce v Nošovicích

Úřad , vyzval , Hyundai: , Zastavte , práce , v , Nošovicích ,

Na cizinecké policii se vesele kšeftuje s pořadovými lístky

Na cizinecké policii v Praze v Koněvovce se vesele kšeftuje s pořadovými čísly. ... více »

Reklamace? Zákazník nemá téměř žádná práva. Může jen čekat

Zákazník v Česku nemá téměř žádná práva. Hlavně ať zaplatí a pak ať na svůj výro... více »

Pošlete svůj příběh a vyhrajte hodnotné ceny a hlavně svou příležitost!

Portál www.mojepoplatky.cz vyhlašuje velkou soutěž o nejlepší a neužitečnější př... více »

Anketní otázka