Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Ušetřete na poplatcích: Vše vyřizujte z domova!

29.03.2008, 00:00   |   LaS   |   komentářů (0)

Je libo elektronický podpis?

Elektronický podpis neboli certifikát I.CA je vlastně obdobou průkazu totožnosti, kterým se subjekt prokazuje při elektronické komunikaci. Získání certifikátu se velice blíží standardním postupům získání občanského průkazu a o jeho přidělení můžete požádat na www.ica.cz . Komerční certifikát standard lze pořídit za 580 Kč a kvalifikovaný certifikát standard za 752 Kč, oba s platností 12 měsíců.

Pokud však nemáte zřízen elektronický podpis nezoufejte, připravili jsme pro vás přehled informací a služeb které můžete využít i bez něj.

________________________________________________________________________________________________________________________________

Máte zájem o právní pomoc a právní zastoupení v souvislosti s koupí či prodejem nemovitosti, tedy bytu, domu nebo pozemku či jiného právního problému? Kontaktujte naši advokátní kancelář Mgr. Miroslav Zeman, www.ProfiPravnik.cz

na mail: ProfiPravnik@gmail.com, nebo tel: 737 826 527

_________________________________________________________________________

Úřady státní správy

V loni spuštěný portál veřejné správy na adrese http://portal.gov.cz/ obsahuje řadu cenných informací, ale aktivních nástrojů, které by nahradily konkrétní úřední úkony, je zde poskrovnu. Každopádně zde najdete velice rozsáhlý informační servis. Mezi nejzajímavější patří tzv. katalog životních situací, což je detailně zpracovaný přehled nutných kroků k vyřešení určitého problému, např. postup nahlášení dopravní nehody, přihlášení dítěte ke školní docházce nebo podání žádosti o sirotčí důchod. Svou sekci zde mají i podnikatelé.

Další jistě užitečnou věcí je to, že jsou zde bez omezení přístupné všechny zákony. Na adrese www.cuzk.cz nahlédnete do katastru nemovitostí a lze tak zjistit vlastnické vztahy k libovolné parcele či budově, ale taky vysledovat průběh jednotlivých řízení. Ke stažení jsou také formuláře, ale pokud chcete podat formulář emailem, je nutno ho do 3 dnů doručit i v písemné formě.

Také Ministerstvo práce a sociálních věcí nabízí ke stažení, případně online vyplnění a vytištění, více než dvě desítky formulářů na adrese www.mpsv.cz/sspforms.

Daně

Již v loňském roce bylo možno podat v elektronické podobě formuláře na zaplacení silniční daně nebo DPH. Od druhé poloviny roku 2004 lze podat elektronicky i přiznání k dani z příjmu. Tady je ovšem potřebný elektronický podpis. Problém je, že na úřad stejně musíte, protože přílohy k daňovému přiznání, jako jsou například zaplacené úroky z hypotečního úvěru nebo potvrzení zaměstnavatele o zaplacených zálohách na daň, je třeba na úřad doručit fyzicky.

Mezi daně, které je třeba dále podávat výhradně písemnou formou patří například daň dědická a darovací nebo spotřební daň.

Banky

Všechny banky již dnes nabízejí možnost internetového bankovnictví, jen je třeba si pečlivě vybrat. Jedním z hlavních kritérií by měla být vaše potřeba manipulovat s účtem. Od toho se odvíjí potřebný rozsah služeb a samozřejmě i jejich cena. 

Elektřina

Většina společností distribujících energie poskytuje mnoho služeb přímo z internetových stránek. Naleznete zde formuláře pro nahlášení odečtu elektroměru, změnu výše inkasního limitu, změnu výše záloh, platbu přímým inkasem nebo formuláře na změnu bankovního spojení. Severočeská energetika navíc umožňuje elektronické platby.

Plyn

Pražská plynárenská nabízí elektronický formulář na samoodečet plynu, změnu záloh nebo na změnu způsobu platby, který po vyplnění odešlete přímo z počítače. Možnost on-line odpočtu nabízí i Severomoravská plynárenská. Na webových stránkách Českomoravské plynárenské si můžete stáhnout formuláře, ale s vyplněným dokumentem už musíte na poštu.

Voda a kanalizace

S vodárnami jde komunikovat pouze neaktivní formou, tedy pomocí e-mailu. Některé společnosti akceptují e-mailem i informaci o stavu vodoměru.

Telekomunikace

Český Telecom nabízí informace o tom, kolik jste provolali. Můžete zjistit útratu za dvanáct měsíců nebo detailní informace o volání během posledních dvou měsíců. Nevýhodou však je, že jde o placenou službu.

Je vidět, že nabídka služeb po internetu se stále zvyšuje, ale doba kdy nebudeme muset do fronty na úřad či jinou instituci je asi jěště hodně vzdálená. Závěrem je jistě důležité připomenout, že s rostoucím počtem služeb je třeba klást i zvýšený důraz na bezpečnost.

Jak varují odborníci, je velmi nebezpečné používat jedno heslo k více účelům a určitě by se mělo občas měnit. Ochranu potřebuje i váš počítač, proto je nutné nainstalovat do něj antivirové programy. Nemusíte za ně vždy utrácet horentní sumy, často bývají přílohou specializovaných časopisů nebo se dají stáhnout přímo z internetu.

Prohledat jednotlivé výrazy - Ušetřete na poplatcích: Vše vyřizujte z domova!

Ušetřete , na , poplatcích: , Vše , vyřizujte , z , domova! ,

Na cizinecké policii se vesele kšeftuje s pořadovými lístky

Na cizinecké policii v Praze v Koněvovce se vesele kšeftuje s pořadovými čísly. ... více »

Reklamace? Zákazník nemá téměř žádná práva. Může jen čekat

Zákazník v Česku nemá téměř žádná práva. Hlavně ať zaplatí a pak ať na svůj výro... více »

Pošlete svůj příběh a vyhrajte hodnotné ceny a hlavně svou příležitost!

Portál www.mojepoplatky.cz vyhlašuje velkou soutěž o nejlepší a neužitečnější př... více »

Anketní otázka