Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Útok na zdravotní poplatky se blíží: Rath ho vede

11.05.2009, 09:14   |   LaS   |   komentářů (3)

Blíží se další frontální útok na zdravotnické poplatky. A jako obvykle ho vede poslanec a hejtman David Rath. Ušetří občané do konce roku více jak 2 mld. korun?

Zdravotnické poplatky se podařilo zrušit již loni v prosinci, kdy zrušení schválila poslanecká sněmovna. Toto rozhodnutí však vetoval senát a opozičním poslancům se již nepodařilo veto senátu přehlasovat. Došlo však alespoň ke zmírnění poplatků, kdy byly zrušeny poplatky u lékaře pro děti.

Nový útok už je veden za jiných podmínek. Vláda Mirka Topolánka je minulostí a zástánci zrušení  poplatků mají ve sněmovně převahu. I podle nové ministrině zdravotnictví Juráskové jsou poplatky spíše škodlivé, protože neplní svou původní funkci. "Byla bych pro zrušení poplatků, protože poplatky v současné podobě neplní svou regulační funkci", řekla Jurásková.

I přes momentální převahu ve sněmovně se může jednat o chybný krok. Zrušení poplatků totiž neprojde zcela jistě senátem, kde má převahu naopak bývalá vládní koalice a tak se dá čekat opětovné veto senátu. Na přehlasování veta však zřejmě opozice nesežene 101 hlasů, jak řekla mimochodem poslankyně za KSČM Marková. "Myslím si, že se nenajde stojedničková většina k přehlasování případného veta senátu", uvedla Marková.

Rath a ČSSD tak riskují porážku. Nicméně jedná se z jejich pohledu skutečně o porážku? O snaze zrušit poplatky se bude zcela jistě bohatě informovat v médiích, což znamená pro ČSSD v době předvolební vítanou publicitu. Současně ukáže největší opoziční strana svou nezlomnou vůli dosáhnout zrušení poplatků za každou cenu, čímž si zajistí hlasy důchodců a sociálně slabých lidí.

Pro ČSSD by ve skutečnosti nebylo zrušení popatků v předvolebním období výhodné a to ví i jejich největší odpůrce David Rath. Lidé u voleb totiž neslyší na minulé úspěchy, ale především na sliby. Navíc slib zrušení poplatků po volebním vítězství je první slib, který může ČSSD bez problémů a s nadšením splnit.

Zrušení poplatků v předvolební době by pro ČSSD znamenalo ztrátu nejlepšího volebního tématu a to ČSSD zcela jistě nepřipustí.

Prohledat jednotlivé výrazy - Útok na zdravotní poplatky se blíží: Rath ho vede

Útok , na , zdravotní , poplatky , se , blíží: , Rath , ho , vede ,

Útok na zdravotní poplatky se blíží: Rath ho vede

....Málokterý důchodce přeci pozná jakou péči potřebuje a v jakém množství.

Ale tato věta přece neplatí jen pro důchodce , ale pro naprostou většinu naší sp...

To nevím

Nevím jestli všichni důchodci zobou Rathovi z ruky, ale je pravda, že s poplatky...

Ne všichni patří do jednoho pytle !

Na rozdíl od autora vím , že nemalá část důchodců si více než dobře pamatuje Rat...

Diskutovat

Limit na poplatky za léky 5000 Kč je podvodem na pacientech!

Nevím jak kdo si prostudoval jak to je s finančním limitem u doplatků léčiv a u ... více »

Zloděj volá chyťte zloděje. Volby ani Lisabon možná nebudou

Potěšilo mě včerejší vystoupení předsedy ODS Mirka Topolánka, ale i dalších před... více »

Nechte si proplácet poplatky a nedejte se zastrašit

Jsem důchodkyně a tak si nechám každý měsíc těch 180 korun co na nich zaplatím o... více »

Anketní otázka