Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

V budoucnu nám mobil „vytetují“ do kůže. Bude napájen naší krví

05.03.2008, 09:31   |   Michal Hron (iDnes.cz)   |   komentářů (0)

Studií, jak by mohl vypadat mobilní telefon budoucnosti, jsme již viděli mnoho. Vize Američana Jima Mielkeho však všechny překonává; mobilní telefon nám chce doslova voperovat pod kůži.

Svůj projekt představil Mielke v rámci designérské soutěže Greener Gadgets Design Competition 2008, která se konala u příležitosti konference "zelené elektroniky" v New Yorku.

Dle jeho vize by měl být mobilní telefon voperován mezi kůži a svaly na předloktí člověka.

Základem je ohebný displej s maticovým systémem, který je naplněn látkou schopnou rychle měnit svou průhlednost v černou barvu. Začerněním jednotlivých bodů vytvoří na kůži požadovaný obraz, který se tváří jako běžné tetování. Napájení zajišťuje baterie napojená na žílu a tepnu, čímž získává energii z krevního oběhu člověka za pomoci kyslíku a glukó;zy.

Implementace zařízení by se měla obejít bez velkých operačních zákroků; vpraveno pod kůži má být ve srolovaném stavu pomocí malého řezu v kůži a až poté narovnáno do správné pozice. S okolím zařízení komunikuje pomocí technologie Bluetooth.

Svého majitele nebude nijak obtěžovat, v klidovém stavu není vůbec vidět. K jeho aktivaci musí uživatel stisknout malý bod na kůži. Poté se objeví dvou až čtyřpalcový displej mobilního telefonu, který dokáže ožít i digitálním videem volajícího. Po ukončení práce zařízení opět zmizí, případně může zobrazovat motiv tradičního tetování.

Tím, že je zařízení napojeno na krevní oběh člověka, slouží i jako osobní lékař. Průběžně kontroluje zdravotní stav svého majitele.

Celý článek najdete na portálu www.iDnes.cz

http://mobil.idnes.cz/v-budoucnu-nam-mobil-vytetuji-do-kuze-bude-napajen-nasi-krvi-plf-/mob_tech.asp?c=A080227_154116_mob_tech_hro

Prohledat jednotlivé výrazy - V budoucnu nám mobil „vytetují“ do kůže. Bude napájen naší krví

V , budoucnu , nám , mobil , „vytetují“ , do , kůže. , Bude , napájen , naší , krví ,

Vyplavení bytu horor pro každého

Konečně malíř opouští po dvou dnech náš byt. Za dva dny po dřině po malová... více »

Nová služba za 24 hod? Máte jí už za 4 měsíce!

V srpnu tohoto roku, jsem chtěl dceři převést předplacenou kartu na paušál "... více »

Běžná cena? Další z triků obchodníků

Rozhodl jsem se koupit si kávovar. Takový nějaký lepší. Na Internetu to dnes nen... více »

Anketní otázka