Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

V Česku zřejmě vzniknou tři nové pojišťovny. Zájem má Kellner či spolumajitel Primy

08.09.2008, 09:52   |   Lenka Petrášková (idnes.cz)   |   komentářů (0)

Desítku současných zdravotních pojišťoven v Česku zřejmě brzy doplní tři další. MF DNES zjistila, že o licenci na pojišťovnu ministerstvo zdravotnictví požádaly dvě společnosti a třetí si k žádosti vyzvedla podmínky.

 

Jedno má trojice zájemců společné – jde o velké finanční skupiny, které mají dost síly na to, aby zahýbaly konzervativním trhem se zdravím a dokázaly přetahovat pojištěnce těm stávajícím i sobě navzájem.

"Máme žádost od Appian Group a Czech Media Corporation. Nestojíme sice těsně před rozhodnutím o vydání licencí, ale pokud zájemci splní zákonem dané podmínky, není důvod licenci nevydat,“ potvrzuje náměstek ministra zdravotnictví Marek Šnajdr.

Podle informací MF DNES si navíc pro podmínky k získání licence na ministerstvo tento týden přišla i jedna ze společností patřících do rodiny PPF.

Zájemcům stačí, aby složili padesátimilionovou kauci pro případ krachu a také musí do jednoho roku od rozhodnutí o získání licence nabrat nejméně padesát tisíc klientů.

"První podmínku jsme už splnili. Jenže jsme podávali žádost v situaci, kdy ještě nebylo jasné, že druhá část zdravotnických reforem, která se týká zdravotních pojišťoven, tak trochu zamrzne,“ říká výkonný ředitel Appian Group Marek Čmejla.

Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek se totiž rozhodl počkat se dvěma klíčovými zákony, které měly otevřít trh s pojišťovnami skutečné konkurenci. Nesehnal pro ně ve Sněmovně dost hlasů a není příliš pravděpodobné, že by s nimi před poslance předstoupil před krajskými volbami.

"Počítali jsme s tím, že se trh rozeběhne. Teď čekáme, co bude dál. Rozhodli jsme se jít do pojišťovny i proto, že do budoucna je tu možnost partnerství s finanční institucí, takže jsme optimisté,“ říká Čmejla.

Těžké přetahování klientů A zůstává optimistou i přesto, že konkurenční pojišťovna skupiny Agel Tomáše Chrenka, která vznikla letos a v dubnu začala nabírat klienty, jen těžce přemlouvá pojištěnce k přestupu.

Po pěti měsících od vzniku přetáhla pouhých čtrnáct tisíc pojištěnců, a to vsadil na poměrně tvrdou náborovou kampaň. K přestupu do Zdravotní pojišťovny Agel přemlouvají své pacienty i lékaři.

"Víme, že v Česku jsou lidé konzervativní a vcelku neradi mění pojišťovnu. Jsme však přesvědčeni, že do budoucna se bude každý víc zajímat o své zdraví a o to, co mu pojišťovny nabízejí,“ říká Čmejla. "Koneckonců zatím nás to nic nestojí a padesátimilionovou kauci nám v případě, že vycouváme, vrátí,“ dodává.

Výhoda pro obě skupiny Už dlouho se také mluví o tom, že o pojišťovnu má zájem i skupina PPF – zatím však žádost nepodala. "Pokud se rozhodneme žádost podat, budeme o tom veřejnost včas informovat,“ omezil se na stručný komentář šéf komunikace Generali PPF Holding Richard Kapsa.

Celý článek naleznete na portálu www.idnes.cz

http://ekonomika.idnes.cz/v-cesku-zrejme-vzniknou-tri-nove-pojistovny-zajem-ma-kellner-ci-spolumajitel-primy-gme-/ekonomika.asp?c=A080822_1032495_ekonomika_vem

Prohledat jednotlivé výrazy - V Česku zřejmě vzniknou tři nové pojišťovny. Zájem má Kellner či spolumajitel Primy

V , Česku , zřejmě , vzniknou , tři , nové , pojišťovny. , Zájem , , Kellner , či , spolumajitel , Primy ,

Pozor na praktiky ČSOB. Stačí malá nepozornost!

Chtěl bych jen upozornit na situaci, která se mě stala letos  a může s... více »

Pojišťovací Kocourkov v Česku vládne

Jsem vdova. Můj manžel ještě když žil si platil životní pojištění. Přesněji řeče... více »

Pozor na pojišťovací agenty a jejich sliby

Dnes je mó;dní uzavírat pojištění na kdeco. Pojišťovací agenti vás dovedou při l... více »

Anketní otázka