Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Václav Klaus: Prezidentem nadosmrti!

03.06.2008, 01:38   |   MiR   |   komentářů (1)

Václav Klaus po vítězné prezidentské volbě započal své další prezidentské pětileté období. Mnoho lidí a politiků si myslí, že se jedná o jeho období poslední a že po 5 letech odejde pan prezident do zaslouženého politického důchodu. Mohou se však plést.

Prezidenta prostě jeho funkce baví

Prezident Václav Klaus není člověkem, který by opouštěl svou pozici a svůj vliv, pokud má jakoukoliv šanci se v této funkci udržet, zvlášť když jde o post nejvyšší a nejváženější.

O tom, že jeho práce prezidenta baví svědčí i jeho velmi vysoká aktivita nejen na domácí scéně, ale především na scéně zahraniční, kdy si neodpustí při návštěvě USA kritizovat všechny prezidentské kandidáty najednou.

To, že jeden z nich zvítězí a stane se prezidentem USA, který by nemusel brát lacinou kritiku dobře, našeho pana prezidenta netrápí. Jeho práce a především přeceňování vlivu a důležitosti vlastní pozice v mezinárodních vztazích ho prostě baví.

Slibuji co jsem slíbil, odvolávám….

Při prezidentské volbě se snad všichni představitelé politických stran předháněli v prohlášeních, že další volba prezidenta musí již být přímá a prezidenta by měli volit pouze a jenom občané.

Jak už to tak bývá některé strany po velmi krátké době od svého předsevzetí začínají zřetelně ustupovat. Jedná se především o největší vládní stranu. Nicméně odmítání přímé prezidentské volby nemusí být myšleno vážně.

Václava Klause dostaneme znovu na trůn

Někteří vlivní představitelé ODS už dali najevo, že odmítání přímé volby je jen zastíracím manévrem, který posílí vyjednávací pozici této strany. Je to logické. ODS totiž nemá žádnou výraznější osobnost, která by mohla nahradit Václava Klause v této pozici, jakýkoliv jiný kandidát této pravicové strany by byl tedy předem výrazně znevýhodněn ve srovnání se silnými kandidáty jiných stran typu Jana Švejcara, Otakara Motejla apod.

Představitelé ODS tak začali hru, která umožní i v dalších volebních obdobích zisk prezidentského úřadu pro Václava Klause.

A jediná možnost jak toho dosáhnout je změna ústavy a zavedení přímé volby prezidenta republiky. Postup má být jednoduchý. ODS přistoupí na přímou volbu prezidenta ale….

2 volební období, které může maximálně prezident republiky vykonávat se začnou počítat právě od zavedení nového systému.

Václav Klaus tak bude mít reálnou příležitost vykonávat úřad v dalších 10 letech a strávit tak na prezidentském stolci rekordních 20 let. Stal by se tak skutečně prezidentem nadosmrti.

Reálnost tohoto postupu potvrzují i průzkumy veřejného mínění, kde opět prezident získává vysokou podporu přes 60 % a v přímé volbě by se tak stal jednoznačným favoritem voleb. Navíc by osoba Václava Klause v prezidentském úřadě zajistila vliv naší největší pravicové straně na nejvyšším a nejvýznamnějším z úřadů.

Bude zajímavé, zda se v blízké budoucnosti stane skutečností sen monarchistů a jednoho monarchistu podrží svobodné volby v jeho „doživotní“ funkci, přestože se bude jednat o vládu bez koruny.


TIP

PRO VÁS

  • STANTE SE NAŠIMI AMATÉRSKÝMI REDAKTORY!!
  • Napište nám svůj příběh či stížnost! Klikněte ZDE!
  • Pomůžete tak v boji proti nespravedlnosti

T I P

PRO VÁS

  • NEJROZSÁHLEJŠÍ ŽIVOTNÍ SITUACE POPLATKŮ!!
  • Hledejte v seznamu poplatků! Klikněte ZDE!
  • Pro každý poplatek si vyhledejte vlastní životní situaci

Prohledat jednotlivé výrazy - Václav Klaus: Prezidentem nadosmrti!

Václav , Klaus: , Prezidentem , nadosmrti! ,

Václav Klaus: Prezidentem nadosmrti!

Včera v ČT senátor Kubera prohlásil,že dalším prezidentem bude

Lívie Klausová.No comment....

Diskutovat

Na cizinecké policii se vesele kšeftuje s pořadovými lístky

Na cizinecké policii v Praze v Koněvovce se vesele kšeftuje s pořadovými čísly. ... více »

Reklamace? Zákazník nemá téměř žádná práva. Může jen čekat

Zákazník v Česku nemá téměř žádná práva. Hlavně ať zaplatí a pak ať na svůj výro... více »

Pošlete svůj příběh a vyhrajte hodnotné ceny a hlavně svou příležitost!

Portál www.mojepoplatky.cz vyhlašuje velkou soutěž o nejlepší a neužitečnější př... více »

Anketní otázka