Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Vláda dnes nepadne: Může se však rozložit sama

22.10.2008, 13:31   |   LaS   |   komentářů (0)

Vláda dnes nepadne. Jednání o nedůvěře vládě bylo přerušeno do doby projednání státního rozpočtu. Rebelující vládní poslanci, kteří měli opozici k vyslovení nedůvěry vlády pomoci se hodlali hlasování zdržet, nebo jsou rozhodnuti vládu podpořit. Nebezpečí pro vládu však trvá.

Neschválení rozpočtu může ohrozit vládu

Větší nebezpečí hrozí vládě paradoxně zevnitř. Právě neschválení státního rozpočtu může být rozbuškou k problému celé vlády. Vláda, která nedokáže prosadit státní rozpočet se stává nedůvěryhodnou, a to i mezi vlastními poslanci.

Neschválení rozpočtu totiž může způsobit velké ekonomické škody, což by právě v době finanční krize bylo pro Českou republiku i její občany velmi nepříjemné. Předseda KDU-ČSL Jiří Čunek k problému rozpočtu řekl, „Důležité je schválení státního rozpočtu. Od toho se bude vyvíjet budoucí existence vlády“.

Radarová základna vyvolává spory v koalici

Projednávání a případné neschválení radarové základny USA v parlamentu může mít velký dopad na stabilitu vládní koalice a osud vlády. Zejména poslanci zelených nesouhlasí s umístěním základny v ČR čímž se staví proti vládě. Neschválení radaru by pro celou vládu znamenalo výrazné znevěrohodnění u zahraničních partnerů, zejména USA.

Topolánek může padnout už v prosinci

Největší nebezpečí pro osud této vlády se však skrývá v největší vládní straně, kde skupina vedoucích činitelů této strany v čele s Petrem Bendlem a Pavlem Bémem prosazuje výměnu vedení ODS. A mají k tomu velkou podporu z regionů, které jsou postižené prohrou v krajských volbách.

Nezvolení Mirka Topolánka předsedou ODS na prosincovém kongresu by mělo s největší pravděpodobností za následek pád celé vlády.

Prohledat jednotlivé výrazy - Vláda dnes nepadne: Může se však rozložit sama

Vláda , dnes , nepadne: , Může , se , však , rozložit , sama ,

Na cizinecké policii se vesele kšeftuje s pořadovými lístky

Na cizinecké policii v Praze v Koněvovce se vesele kšeftuje s pořadovými čísly. ... více »

Reklamace? Zákazník nemá téměř žádná práva. Může jen čekat

Zákazník v Česku nemá téměř žádná práva. Hlavně ať zaplatí a pak ať na svůj výro... více »

Pošlete svůj příběh a vyhrajte hodnotné ceny a hlavně svou příležitost!

Portál www.mojepoplatky.cz vyhlašuje velkou soutěž o nejlepší a neužitečnější př... více »

Anketní otázka