Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Volá vám číslo +88? Nevolejte zpět, varují operátoři

06.02.2008, 11:31   |     |   komentářů (0)

Zavolání na číslo, které začíná +88, se podle mobilních operátorů může velmi prodražit. Minuta může vyjít až na stovky korun.

Varování před příchozími hovory z telefonního čísla začínajícího na +88 se objevilo na italském internetu, setkali se s ním už ale také lidé v České republice, napsal server financninoviny.cz.

Italské webové stránky varují před voláním na telefonní číslo +88213213039. Jedná se o číslo na mobilního operátora Thuraya z neupřesněné arabské země. Hovor tak bude spojen přes satelit.

Varují i čeští operátoři

I v Česku byla o víkendu zaznamenána volání z tohoto čísla. "Měl jsem pocit, že neznámému šlo právě o to, abych zavolal zpátky," řekl serveru financninoviny.cz jeden z postižených.

"Můj telefon zazvonil jen dvakrát a vzápětí se odmlčel. Nepřijatý hovor byl z čísla +88213213039. Když jsem se pokusil volat zpátky, uslyšel jsem ale jen automatickou hlášku v češtině a angličtině, že spojení nelze uskutečnit."

Na zákaznickou linku Telefó;niky za posledních 24 hodin volal větší počet zákazníků s dotazem na takové číslo. Podle operátorky se problémem zabývají technici operátora.

Podle mluvčí T-Mobile Martiny Kemrové dva zákazníci na nepřijatý hovor z uvedeného čísla zavolali zpět. "Zákazníkům doporučujeme nevolat na neznámá čísla mimo ČR," upozornila.

T-Mobile uvažuje o blokování tohoto čísla v celé síti, pokud by se případ opakoval.

Volání do Asie za stovky korun

Italská internetová firma MVPNetwork na svých internetových stránkách vybízí, aby telefonáty z čísla +88213213039 vůbec nebyly přijímány.

Celý článek naleznete na finančním portálu Aktualne.cz

http://aktualne.centrum.cz/finance/volny-cas-a-nakupy/clanek.phtml?id=519625

Prohledat jednotlivé výrazy - Volá vám číslo +88? Nevolejte zpět, varují operátoři

Volá , vám , číslo , +88? , Nevolejte , zpět, , varují , operátoři ,

Vyplavení bytu horor pro každého

Konečně malíř opouští po dvou dnech náš byt. Za dva dny po dřině po malová... více »

Nová služba za 24 hod? Máte jí už za 4 měsíce!

V srpnu tohoto roku, jsem chtěl dceři převést předplacenou kartu na paušál "... více »

Běžná cena? Další z triků obchodníků

Rozhodl jsem se koupit si kávovar. Takový nějaký lepší. Na Internetu to dnes nen... více »

Anketní otázka