Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Volksbank změnila sazebník – podívejte se, co vám nachystala

18.08.2011, 08:30   |   BP.com   |   komentářů (0)

Změn jako máku

Od 8. srpna Volksbank změnila sazebník a změny se dotkly velké části klientů. První pozitivní zprávou pro všechny spořivé je, že vedení a zrušení termínovaného vkladu je nově u této rychle rostoucí banky zdarma. Naopak 55 Kč si musí připravit klienti, kteří mají ve vlastnictví Aktiv konto (tento produkt se již neprodává, přesto jej má pěkná řádka klientů; banka jej nabízela ve speciálních prodejních místech pod názvem VolksbankShop a bylo až do konce loňského července zdarma). Pokud klienti Aktiv konto nebudou chtít dále využívat, mohou si vybrat nové Domácí konto, které je přijde na 47 Kč měsíčně.

Dražší výběry z bankomatu

Srpnová změna sazebníku Volksbank však zdražila výběry z bankomatů. V síti Volksbank vyjdou nově na čtyři Kč, tedy o korunu více, v síti ČSOB na osm korun (zdražení o 2 Kč). Výběr z bankomatu u ostatních bank stoupl o pětikorunu na 35 Kč. Banka však nabízí možnost získat slevy na poplatcích, a to v případě, pokud klient bude na účet u bank posílat 15.000 korun a současně provede alespoň pět odchozích transakcí.

.

ČTĚTE TAKÉ: ČESKÝM BANKÁM SE DAŘÍ, VOLKSBANK ROSTE RAKETOVĚ

.

Zdarma Volksbank nabízí i certifikát k přímému bankovnictví a zrušení služby Homebanking a MultiCash. Volksbank zlevní vedení debetní karty Visa Electron a Maestro o 1 Kč a vedení MasterCard Standard a Visa Classic zlevní o 4 Kč. Pozitivní zprávou je, že banka ruší poplatek 2 000 Kč za blokaci karty při podezření na podvodné použití držitelem.

Nové domácí konto už v listopadu

Banka připravuje pro klienty nové Domácí konto pro fyzické osoby nad 18 let, které začne nabízet od 1. 11. 2011. Podmínkou založení tohoto konta je alespoň jedna příchozí bezhotovostní platba měsíčně v minimální výši 15 000 Kč a 5 a více odchozích transakcí měsíčně. Za vyšlou platbu prostřednictvím této služby zaplatíte 10 Kč místo původních 6 Kč, ať už v rámci banky nebo mimo. Příplatek za NON-STP platbu se snižuje na 300 Kč. Příplatek 150 Kč za manuální opravu chybného údaje nebo doplnění chybějícího údaje na platebním příkazu nebo změna údajů uvedených v chybném poli se nemění.

Zlevnění SWIFT, zdražení spěšné platby

Volksbank zlevňuje ze 400 Kč na polovinu potvrzení o provedení platby (SWIFTová zpráva). O 100 Kč zdražuje příplatek za zahraniční platební papírový příkaz v rámci Volksbank CZ. Rovných 1 000 Kč zaplatíte při odvolání nebo změně platebního příkazu na vaši žádost, to je jednou tolik než doposud, ale odpadá poplatek cizí bance. O polovinu, tedy na 750 Kč, zdraží příplatek za spěšnou platbu.

.

ABSURDNÍ POPLATEK 2008 – V JAKÝCH BANKÁCH JEJ PLATÍTE?

.

Často využívané internetové bankovnictví nás vyjde měsíčně na 47 Kč, místo původních 30 Kč, o polovinu zdražuje obnovení bezpečnostních údajů (ze 100 Kč na 150 Kč) a ani měsíční poplatek za Phone banking nezůstane stejný – nově zaplatíme o deset korun více, tedy 49 Kč.

Kontokorent zlevní

Běžného uživatele kontokorentu potěší výrazně snížený měsíční poplatek za vedení kontokorentního úvěru – místo původních 50 Kč si banka bude nově účtovat 12 Kč. O 100 Kč méně zaplatíte při pořízení výpisu z katastru nemovitostí a 150 Kč ušetříte u poplatku za čtvrté a další čerpání hypotečního úvěru. Zdražuje se poplatek za vyšlou platbu pořízenou prostřednictvím elektronického bankovnictví u jednorázové položky mimo Volksbank CZ na 5 Kč a u položky mimo Volksbank CZ v rámci trvalého příkazu nebo povolení inkasa zaplatíme nově 6 Kč.

.

TABULKA:

Některé vybrané změny

Do 7. 8. 2011

Od 8. 8. 2011

Vedení debetní karty Visa Electron, Maestro

20 Kč

19 Kč

Vedení debetní karty MasterCard Standard, Visa Classic

45 Kč

41 Kč

Výběr z bankomatu Volksbank CZ - Maestro, MasterCard Standard Visa

3 Kč

4 Kč

Výběr z bankomatu ČSOB v ČR - Maestro, MasterCard Standard Visa

6 Kč

8 Kč

Výběr z bankomatu jiné banky/společnosti ČR - Maestro, MasterCard Standard, Visa

30 Kč

35 Kč

Blokace karty při podezření na podvodné použití držitelem

2 000 Kč

Poplatek zrušen

Vedení kontokorentního úvěru

50 Kč

12 Kč

Poplatek za pořízení výpisu z katastru nemovitostí

350 Kč

250 Kč

Poplatek za čtvrté a další čerpání - hypoteční úvěry

600 Kč

450 Kč

www.bankovnipoplatky.com

Prohledat jednotlivé výrazy - Volksbank změnila sazebník – podívejte se, co vám nachystala

Volksbank , změnila , sazebník , , podívejte , se, , co , vám , nachystala ,

Vyplavení bytu horor pro každého

Konečně malíř opouští po dvou dnech náš byt. Za dva dny po dřině po malová... více »

Nová služba za 24 hod? Máte jí už za 4 měsíce!

V srpnu tohoto roku, jsem chtěl dceři převést předplacenou kartu na paušál "... více »

Běžná cena? Další z triků obchodníků

Rozhodl jsem se koupit si kávovar. Takový nějaký lepší. Na Internetu to dnes nen... více »

Anketní otázka