Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Vrchlabská nemocnice dává spor s VZP na ÚOHS

24.05.2008, 09:45   |   Jiří Máslo (Aktualne.cz)   |   komentářů (0)

Vyhrocený spor mezi vrchlabskou nemocnicí a největší tuzemskou pojišťovnou se znovu přiostřil.

Všeobecná zdravotní pojišťovna odmítla s institucí uzavřít smlouvu na další roky. Vedení Česko-německé horské nemocnice kontrovalo oznámením, že postup pojišťovny nechá prošetřit antimonopolním úřadem.

Podle vrchlabského ředitele Vladimíra Drymla zneužívá VZP svého postavení a vydírá nemocnici.

Smlouva nebude. Tečka

Ředitel krajské pobočky VZP pro Královéhradecký kraj Pavel Pechánek zaslal ve čtvrtek vedení horské nemocnice ve Vrchlabí dopis, ve kterém sděluje, že s ní pojišťovna v dalších letech nepočítá. Smlouva se podepisovat nebude.

"Již uplynula rozumná lhůta pro uzavření rámcové smlouvy o poskytování a úhradě zdravotní péče na léta 2008 - 2012," píše v dopise ředitel.


Reaguje tak na zatím bezvýsledná jednání mezi nemocnicí a pojišťovnou, která měla určit, za jakých finančních podmínek budou ošetřováni pacienti VZP.

Dryml: VZP nás vydírá

"Už od ledna se snažíme s pojišťovnou dohodnout, aby nám platila více za své pacienty. Při péči o ně totiž musíme doplácet. Protože VZP nechce přistoupit na vyšší platby, smlouvu jsme zatím odmítli podepsat," kontroval ředitel nemocnice Vladimír Dryml.

Podle něj není totiž možné, aby si VZP jednostranně diktovala podmínky a nutila nemocnici k podpisu nevýhodné smlouvy.

"Odsuzujeme chování VZP, která nehájí zájmy svých pojištěnců z oblasti Vrchlabska a zejména návštěvníky Krkonoš. Podle nás se VZP snaží zneužít svého dominantního postavení, vydírat nemocnici a prosazovat politické zájmy ministra Julínka," míní Dryml.

"Není možné, abychom nemocnici ve Vrchlabí platili vyšší sazby za léčbu, než ji v naší smlouvě nabízíme. Toto zdravotnické zařízení bychom totiž zvýhodňovali oproti ostatním," reagoval v pátek mluvčí VZP Jiří Rod.

Odnesou to pacienti

Už teď je jasné, že na spory mezi pojišťovnou a nemocnicí doplatí zejména pojištěnci VZP. Těm v případě neexistence smlouvy mezi pojišťovnou a nemocnicí hradí VZP jen takzvanou neodkladnou péči.

Zájmem vchlabské nemocnice je však podle jejího ředitele poskytovat pacientům plný servis a ne na nich šetřit. "Dáváme podnět nejen Úřadu pro hospodářskou soutěž, aby prověřil postup VZP, ale o celé věci jsme již informovali i komisařku EU pro zdraví," dodal Dryml.

Celý článek naleznete na portálu www.aktualne.cz

http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=606217&tro5222_1_0

Prohledat jednotlivé výrazy - Vrchlabská nemocnice dává spor s VZP na ÚOHS

Vrchlabská , nemocnice , dává , spor , s , VZP , na , ÚOHS ,

Limit na poplatky za léky 5000 Kč je podvodem na pacientech!

Nevím jak kdo si prostudoval jak to je s finančním limitem u doplatků léčiv a u ... více »

Zloděj volá chyťte zloděje. Volby ani Lisabon možná nebudou

Potěšilo mě včerejší vystoupení předsedy ODS Mirka Topolánka, ale i dalších před... více »

Nechte si proplácet poplatky a nedejte se zastrašit

Jsem důchodkyně a tak si nechám každý měsíc těch 180 korun co na nich zaplatím o... více »

Anketní otázka