Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

VyVolení: Jak vydělat jako oni?

02.06.2010, 14:49   |   MiR   |   komentářů (2)

VyVolení, slovo, skloňované ve všech pádech. A je to logické. Není právě moc příležitostí vyhrát celkem 11 milionů. Navíc ji získá jen jeden a ne právě zadarmo.

Nebude to jednoduchý boj a chtělo to od VyVolených jistě hodně odhodlání a ctižádosti, i když si možná nedokázali představit, co všechno budou muset prožít. Kdo by chtěl být 24 hodin všem na očích? Kdo by na sebe chtěl celému národu prozradit i to, co o sobě sám neví? Kdo? No přece ten jediný - VyVolený.

Co si počít s miliony?

Popravdě získat výhru 11 milió;nů, kterou tvoří luxusní bydlení, automobil, jeden roční plat ve výši 3 miliony korun či  luxusní cestu kolem světa není právě k zahození. Navíc je tato částka již zdaněná! A co s ní VyVolený udělá?

Má spoustu možností např. je prostě utratit za to, co se mu líbí, co si vždycky přál, a nebo může myslet na zadní vrátka a pustit se do investování. Když mluvíme o investování, vložit tuto částku, tedy přesně 3 miliony na bankovní účet, by zrovna krok správným směrem nebyl, takže se nabízejí i další možnosti jak správně investovat.

Pojďme si ve stručnosti probrat, co se dá z pohledu finančního odborníka brát za dobrou investici a co naopak moc ne. Tak byt je jistě dobrá investice. Díky ročnímu nárůstu ceny bytů v řádu několika procent, lze do budoucna předpokládat neustálé zhodnocování. O autu se to ale tvrdit nedá, pokud by to ovšem nebyl veterán z roku 1936, což nelze předpokládat.

Kapitálový trh výhra jen pro VyVolené?

A co s těmi zmíněnými miliony? V případě, že se VyVolený rozhodne investovat tuto částku, aby mu přinášela pravidelnou rentu, měl by se o ně dobře postarat. Možností je mnoho, dnes mimo jiné probereme jejich umístění na kapitálovém trhu.

Základním kritériem při výběru vhodného obchodníka s cennými papíry je, jeho postavení na trhu, nabídka služeb, kapitálové zázemí, zkušenosti a v neposlední řadě i výsledky hospodaření.

Vyběrem obchodníka, přichází čas, položit si otázku: " Co je od investice na kapitálovém trhu očekáváno?" Hlavními kritérii jsou v tomto případě výnos, riziko, doba trvání investice, případně daňové potřeby VyVoleného atd.

Konzervativní investice

Téměř bezrizikovou investicí jsou tzv. dluhopisová portfolia. Toto portfolio nazýváme portfoliem Konzervativních investic. To je určeno především těm, kteří hledají lepší alternativu termínovaných vkladů nabízených bankami.

V tomto případě budou portfolio tvořit dluhopisy a bezpečné termínované operace s cennými papíry. Při současných úrokových sazbách se u tohoto typu portfolia výnosy pohybují na úrovni 3,5 až 4,0 % p.a. (za rok). To znamená že při investici 3 milionů korun, může VyVolený dostávat roční rentu ve výši až 124.000 korun, které by při uložení na bankovním účtu určitě nezískal.

Pokud bude VyVolený schopen akceptovat, alespoň mírné riziko, pak může svou investici rozdělit na část konzervativní (dluhopisy, termínované operace atd.) a na část agresivní ( akcie, měny atd.). Jelikož jsou investice v rizicích vyvážené, můžeme ho nazvat portfoliem Vyvážených investic.

Aktiva jsou vybírána s obrovským důrazem na kvalitu emitenta na základě pečlivě vypracovaných analýz a doporučení. Tento druh portfolií zaznamenal za minulé období výnosy okolo 15 % p.a. V tuto chvíli by vítěz soutěže mohl inkasovat roční částku ve výši až 540.000 korun. Je však nutné brát na vědomí, že díky akciové složce je minimální doporučená doba pro investici čtyři roky.

Agresivní investice

Pokud se bude VyVolený řídit heslem "risk je zisk", pak může své miliony investovat do akcií a měn v portfoliu Agresivního investora. Tento druh portfolia se vyznačuje vyšší mírou rizika s možností vyššího výnosu. Výnosy u tohoto druhu portfolií se pohybují na úrovni 20 % a výš.

Pokud tedy bude VyVolený investovat částku přesahující tři miliony korun, může jeho roční renta činit až 740.000 korun. Doporučená doba investice činí pět let. Výhodou všech více uvedených typů portfolia je možnost posílat různé platby ( leasing, splátky atd.) nebo vybírat a vkládat finanční prostředky bez poplatku.

Uložení na spořícím účtu

Uložení vyhrané částky 3 milionů na spořícím účtu je bezesporu nejbezpečnější a nejpohodlnější způsob zhodnocování finančních prostředků. Narozdíl o investování na kapitálovém trhu není se spořícím účtem spojeno téměř žádné výrazné riziko. Při současné výši úrokových sazeb, kdy se nejvyšší úroková sazba pohybuje na úrovni 2,5 % ročně by VyVolený rozhodně statisícové výnosy nezískal

Bezpečnost je to totiž vyvážena nižší výnosností. Při uvedené úrokové sazbě by mohl VyVolený počítat s výnosem necelých 75 000,- Kč ročně, což představuje 6 250,- Kč měsíčně.

Investice do nemovitosti?

Pokud by se VyVolený rozhodl místo pro mnoho lidí rizikových akcií investovat do jistější nemovitosti, pak mohl jen za minulé 2 roky vydělat velmi vysoké částky. VyVolený tak mohl pro lepší likviditu koupit 2 byty 1+kk v panelovém bytě, poblíž metra za cca 1 500 000,- Kč před dvěma lety. Nyní takto velký byt můžete na trhu prodat za téměř 2 miliony korun.

Pokud by vyvolený takovouto invstici provedl, mohl za uvedené 2 byty nyní získat 4 miliony korun. Výnos by tak činil o něco méně než 1 milion korun. Součástí výnosu by však bylo i nájemné, které by VyVolený získal ve výši cca 10 000,- Kč z jednoho bytu. To znamená 20 000,- Kč ze dvou bytů měsíčně. Po úhradě daní v průměrné výši 3500,- Kč, tak VyVolený mohl získat 16 500 měsíčně, což představuje částku 396 000,- Kč za 2 roky.

Celkový výnos, který mohl VyVolený získat z této operace, činí téměř 700 000,- Kč ročně. Tedy 58 330,- Kč měsíčně. Tato částka je však vyjádřená z hlediska reálné hodnoty majetku, nikoliv z hlediska hotových peněz na účtu, kterými jsou spíše příjmy z nájemného.

O dalších možnostech financování si řekneme v dalším článku

#foto2
  • HYPOTÉKA?STÁT VÁS PŘIPRAVÍ O TISÍCE!!
  • Zlaté časy hypoték jsou pryč! Klikněte ZDE!
  • Stát opět sahá po vašich penězích..
#foto3
  • VÝPOVĚD NA HODINU?TVRDÁ REALITA!!
  • Dnes je možné téměř vše!! Klikněte ZDE!
  • Výpovědní důvody nejsou podstatné..

#foto4
  • JAK HROZNÉ JE BYDLET V PANELÁKU!!
  • Je nové opravdu nejlepší? Klikněte ZDE!
  • Bydlení v paneláku je dál velmi populární

Prohledat jednotlivé výrazy - VyVolení: Jak vydělat jako oni?

VyVolení: , Jak , vydělat , jako , oni? ,

VyVolení: Jak vydělat jako oni?

SMS marketing

Začněte konečně vydělávat peníze na internetu, díky systému, který u nás nemá ob...

Jak si přivydělat!

Nabízím příležitost výdělku. Maluji obrazy, o čemž se můzete přesvědčit na mých ...

Diskutovat

Construct data. Jsem další jejich oběť

Před rokem nám přišel do firmy formulář. Vše vypadalo v pořádku, chtěli jen opra... více »

Dobře placení úředníci svou nečinností ohrožují naše životy

Když úředník poruší svou povinnost, což se děje docela často, je to smutné. Když... více »

Neskočte ČEZu na špek

ČEZ se snaží jako už několikrát v minulosti opět podvést své klienty. Nepřistupu... více »

Anketní otázka