Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Zdravotnictví: Golem na hliněných nohách

16.03.2009, 08:50   |   LaS   |   komentářů (0)

Tvůrce nového systému ve zdravotnictví Julínek se chlubil jeho efektivitou, kvalitou a odolností před vnějšími vlivy. Jaký je výsledek?

Zdravotnictví se i kvůli zavedeným poplatkům, zpřísnění nemocenské a dalším opatřením podařilo mírně zefektivnit. Lidé prostě přestali chodit k doktorovi, protože se jim to výrazným způsobem nevyplatí. K lékaři tak přestali chodit jak ty zdraví, kterým se říká simulanti, tak ti nemocní, kteří prostě svou nemoc přechodí. To že ve své práci nakazí mnoho dalších kolegů už není podstatné.

Zdravotní pojišťovny navíc ještě loni vykazovaly až 30 miliardové přebytky na svých účtech. To bylo ještě v době, kdy se vše dařilo, ekonomika rekordně rostla a lidé ve velkém zdravotní pojištění platili.

Je třeba dodat, že období hojnosti pro zdravotní pojišťovny začalo už v době ozdravovací kůry bývalého ministra zdravotnictví Ratha, který se svou reformou zdravotnictví u veřejnosti také nebyl oblíbený.

I k nám nakoneč přišla ekonomická krize. Pojišťovny očekávají pro tento rok ztráty až 11 miliard korun! Dramaticky se zvyšuje nezaměstnanost a v té chvíli se odhaluje celá podstata molochu zdravotnictví. Nešlo ani o úspory ani o nadužívání péče, alfou a omegou všeho jsou prostě peníze, které platí pojištěnci do kas zdravotních pojišťoven.

Pokud těchto plátců ubývá, nebo chudnou, chudnou i zdravotní pojišťovny a nic tomu nezabrání opatření, která mají tzv. omezovat nadužívání či regulovat spotřebu. I v systému zdravotního pojištění platí - buď peníze jsou a mohou se utratit nebo ušetřit, nebo prostě nejsou a pak prostě musíte šetřit, pokud vám peníze nenaleje stát, jako se to stalo nyní.

Stav zdravotnictví a zdravotního pojištění ukazuje, že na tom nejsme tak dobře, jak jsme si před nedávnem mysleli. Přes jakékoliv opatření se stav v tomto oboru zlepší s odchodem ekonomické krize.

Prohledat jednotlivé výrazy - Zdravotnictví: Golem na hliněných nohách

Zdravotnictví: , Golem , na , hliněných , nohách ,

Limit na poplatky za léky 5000 Kč je podvodem na pacientech!

Nevím jak kdo si prostudoval jak to je s finančním limitem u doplatků léčiv a u ... více »

Zloděj volá chyťte zloděje. Volby ani Lisabon možná nebudou

Potěšilo mě včerejší vystoupení předsedy ODS Mirka Topolánka, ale i dalších před... více »

Nechte si proplácet poplatky a nedejte se zastrašit

Jsem důchodkyně a tak si nechám každý měsíc těch 180 korun co na nich zaplatím o... více »

Anketní otázka