Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Získejte podporu pro své podnikání: Spouští se projekt Podnikání a inovace

15.04.2009, 11:45   |   HK   |   komentářů (0)

Agentura CzechInvest ve středu zahájí příjem nových registračních žádostí o dotace z programů Rozvoj a Inovace - Inovační projekt, ze kterých mohou podnikatelé získat celkem šest miliard korun. Podpora je součástí operačního programu Podnikání a inovace (OPPI). Z něho mohou v letech 2007 až 2013 tuzemští podnikatelé čerpat až zhruba 100 miliard korun.

________________________________________________________________________________________________________________________________

Máte zájem o právní pomoc a právní zastoupení v souvislosti s koupí či prodejem nemovitosti, tedy bytu, domu nebo pozemku či jiného právního problému? Kontaktujte naši advokátní kancelář Mgr. Miroslav Zeman, www.ProfiPravnik.cz

na mail: ProfiPravnik@gmail.com, nebo tel: 737 826 527

________________________________________________________________________________________________________________________________

    

Dvě miliardy korun jsou určeny na podporu nových výrobních kapacit přihlášených do programu Rozvoj a čtyři miliardy korun na inovativní projekty zvyšující efektivnost procesů výroby a poskytování služeb z programu Inovace - Inovační projekt.

 

„Možnost financování rozvojových projektů podnikatelů prostřednictvím programů Rozvoj a Inovace – inovační projekt, byla CzechInvestem vyhlášena již v polovině ledna, potažmo na začátku března. Nyní, od 15. dubna, ale začíná v těchto programech příjem tzv. registračních žádostí. Z uvedených programů je mezi podnikateli nejoblíbenější program Rozvoj, jelikož umožňuje získat dotaci na nové technologie, na prostou obnovu a modernizaci strojového parku. Jeho záměrem je především to, aby byl především k dispozici podnikům v tzv. hospodářsky slabých a strukturálně nejvíce postižených regionech České republiky. Velkou změnou oproti předchozím kolům přijmu žádostí je navýšení finanční alokace, čímž se podnikatelům výrazně zvyšují šance na získání těchto peněz,“ říká prezident hospodářské komory Petr Kužel.

 

Programy Inovace - Inovační projekt a Rozvoj patří k nejžádanějším dotačním programům OPPI. V předchozí výzvě programu Rozvoj agentura CzechInvest obdržela 695 registračních žádostí v hodnotě téměř pěti miliard korun. Dvě skončené výzvy programu Inovace - Inovační projekt pak přilákaly 693 zájemců, kteří odeslali registrační žádosti v hodnotě 13 miliard korun.

 

Ve druhé výzvě programu Rozvoj mohou malí a střední podnikatelé z vybraných regionů ČR čerpat finanční podporu pro investice do technologického vybavení svých firem, a tím získat nové výrobní kapacity. Jeden projekt může být podpořen finanční částkou v rozmezí jednoho až 20 milionů korun. Dotace z programu Rozvoj pokryje náklady spojené s pořízením strojů a zařízení, ale i patentových licencí na know-how nebo řídicího softwaru k pořizovaným strojům a zařízením.

 

Ve třetí výzvě programu Inovace - Inovační projekt mohou podnikatelé čerpat dotaci od jednoho do 75 milionů korun na projekty zaměřené na inovaci produktu či inovaci procesu. Malé a střední podniky mohou z tohoto programu také získat dotaci až dva miliony korun na projekty zaměřené na organizační a marketingové inovace.

Prohledat jednotlivé výrazy - Získejte podporu pro své podnikání: Spouští se projekt Podnikání a inovace

Získejte , podporu , pro , své , podnikání: , Spouští , se , projekt , Podnikání , a , inovace ,

Construct data. Jsem další jejich oběť

Před rokem nám přišel do firmy formulář. Vše vypadalo v pořádku, chtěli jen opra... více »

Dobře placení úředníci svou nečinností ohrožují naše životy

Když úředník poruší svou povinnost, což se děje docela často, je to smutné. Když... více »

Neskočte ČEZu na špek

ČEZ se snaží jako už několikrát v minulosti opět podvést své klienty. Nepřistupu... více »

Anketní otázka