Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Zpověď poctivého úředníka

11.04.2008, 08:53   |   Elina   |   komentářů (8)

Dobrý den všem čtenářům. Po pročtení některých příspěvků jsem se rozhodla sdělit vám všem pohled z druhé strany - ze strany úřednika.

Žiju v malém městě, kde se na pracovní místo dělá výběrové řízení z mnoha uchazečů, je zde velká nezaměstnanost a práce málo.

Když jsem nastupovala na úřad (z pochopitelných důvodů nebudu jmenovat jaký), byla jsem ráda, že jsem vůbec nějakou práci sehnala, i když je na dnešní poměry dost špatně placená a celostátního průměru zde nejspíš nikdy nedosáhnu.

Za celou dobu mého působení zde jsem se setkala s mnohým. Denně pracuji s lidmi, kteří k nám chodí, ať už pro radu, nebo s problémem, který zde řešíme. Každý den někde čtu nebo slyším, jak jsou státní úředníci neochotní, jak jich je zbytečně moc a jak za peníze, které dostávají vykonávají mizernou práci.

Lidé jsou těmito zprávami vyloženě naočkovaní a na úřad jdou již s těmito předsudky. Ve valné většině k nám přijdou již naštvaní a pokud jim sdělíme, že něco má být jinak nebo v jejich neprospěch, už je oheň na střeše, už jsme my ti špatní, mnohdy se k nám chodí vyloženě \"vykřičet\".

Po úředním dnu chodím domů vyloženě vycucaná, neboť pravidelně schytám dávku nadávek ze strany klientů, kteří k nám dorazí. Vždy když k nám někdo přijde, snažím se mu co nejpodrobněji vysvětlit, co jak dodat, aby bylo vše v pořádku, jak bude případné řízení probíhat apod.

Pravidelně si za to vyslechnu narážky, nadávky a nářky na úředníky. Proto bych chtěla, aby každý, kdo má jen trochu soudnosti uznal, že i úředník je jen člověk, nikdo není neomylný. Nevymýšlí si zákony, aby lidem zprotivil život zbytečným papírováním, nevymýšlí si správní poplatky ani správní řízení.

Pouze musí dodržovat postup, který mu stanovili naši milí páni zákonodárci. Bohužel s tím nic neudělá, stejně tak jako s pracovní dobou, která je ve státní správě prostě daná.

Svých 40 hodin týdně stejně napracovat musí, mnohdy s velkými přesčasy, které jsou neplacené (to už však nikdo nevidí, mnoho lidí si myslí, že koncem úředních hodin končí i pracovní doba).

Stejně tak je to i s počtem úředníků - na ministerstvech přebývají, na menších úřadech chybí.

Na našem úřadě vykonává jeden člověk práci za dva až tři zaměstnance a stejně se to zdá nadřízeným orgánům málo a chtějí začít propouštět, aby se co nejvíce ušetřilo do jejich koryt.

Zamyslete se proto také nad svým přístupem, nad chováním, které mnohdy ukazujete. Samozřejmě nechci házet všechny do jednoho pytle, chodí k nám i slušní lidé, ale bohužel převažují ti, kteří si jen přijdou vybít vztek na nás - lidech stejně jako oni.


TIP

PRO VÁS

  • STANTE SE NAŠIMI AMATÉRSKÝMI REDAKTORY!!
  • Napište nám svůj příběh či stížnost! Klikněte ZDE!
  • Pomůžete tak v boji proti nespravedlnosti

T I P

PRO VÁS

  • NEJROZSÁHLEJŠÍ ŽIVOTNÍ SITUACE POPLATKŮ!!
  • Hledejte v seznamu poplatků! Klikněte ZDE!
  • Pro každý poplatek si vyhledejte vlastní životní situaci

Prohledat jednotlivé výrazy - Zpověď poctivého úředníka

Zpověď , poctivého , úředníka ,

Zpověď poctivého úředníka

proti všem

Nejhorší uředník je jako nejblbější "mazák" na vojně. řada z nich umí ...

škoda

Jen je škoda, že takových úřednic podstivců není více.Chápu, že se rád každý vyř...

Re: škoda

jestli se jedná o peníze na asistenci k invalidnímu důchodu. Bylo povinností úře...

Cesti urednici a urady

Chtela bych komentovat neco na vyse uvedene tema. Pracovala jsem 15 let jako fed...

úřednící jsou také různí

Já když přijdu na náš obecní úřad,tak starosta má problém odpovědět na pozdrav a...

Diskutovat

Na cizinecké policii se vesele kšeftuje s pořadovými lístky

Na cizinecké policii v Praze v Koněvovce se vesele kšeftuje s pořadovými čísly. ... více »

Reklamace? Zákazník nemá téměř žádná práva. Může jen čekat

Zákazník v Česku nemá téměř žádná práva. Hlavně ať zaplatí a pak ať na svůj výro... více »

Pošlete svůj příběh a vyhrajte hodnotné ceny a hlavně svou příležitost!

Portál www.mojepoplatky.cz vyhlašuje velkou soutěž o nejlepší a neužitečnější př... více »

Anketní otázka