Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

ZRUŠTE SI SVOU DAŇ: Stále můžete hlasovat!

19.09.2008, 02:42   |   Miroslav Zeman   |   komentářů (2)

Před 2 týdny jsme odstartovali Anketu o nejnespravedlivější daň v České republice. Mezi navrženými daněmi zatím vede daň z převodu nemovitostí s 22 %. Druhá je dan z nemovitostí s 20 %

Dosavadní výsledky Ankety na portálu www.mojepoplatky.cz ukazují, že se lidem nelíbí daně, které se nějak týkají nemovitostí. Daň z nemovitostí a daň z převodu nemovitostí totiž označilo jako nejnespravedlivější už 42 % čtenářů.

Daň z převodu nemovitostí vede

Daň z převodu nemovitostí je dlouhodobě velmi kritizovaná daň. Jako taková se stala už v návrhu reformy adeptem na zrušení. Nakonec se z finančních důvodů rozhodla vláda tuto daň ponechat. Zrušeny tak byly pouze daně darovací a dědická v první a druhé skupině.

Na dani z převodu nemovitostí se totiž ročně vybere více jak 4 mld. Kč. Vláda se tak odmítla dobrovolně takové vysoké částky ve státním rozpočtu vzdát. A to i přesto, že dle čtenářů se jedná o daň nespravedlivou.

Máš ztrátu? Stát ti jí zvýší na daních

Čtenáři na dani z převodu kritizují především její nesystémovost a nespravedlnost. Například čtenář Honza, který prodal svůj dům se ztrátou 300 000 Kč, musel i přes tuto ztrátu státu uhradit další 3 % (60 000 Kč) z odhadní ceny prodávaného domu. Díky dani se tak ztráta z prodeje zvýšila o dalších 60 000,- Kč. Stát tak zdaňuje převod nemovitosti i v případě, že prodejce vykázal z celého obchodu ztrátu.

I kupující mohou zaplatit daň z převodu. Dávejte pozor

Čtenářka Marcela zase na dani kritizuje povinnost kupujícího ručit za to, že prodejce daň skutečně zaplatí. Marcela tak koupila byt v Praze za 3 miliony Kč. Jaké bylo její překvapení když po dvou letech od koupě obdržela výměr od Finančního úřadu, který po ní požadoval úhradu daně z převodu nemovitostí ve výši 90 000 Kč.

Marcela k tomu říká: „Stát si touto daní, která je už tak nespravedlivá ještě ulehčuje práci a než by daň vymáhal na tom, kdo měl nějaký profit a kdo je povinen jí zaplatit, tak raději využívá skutečně nemorální možnosti v zákona a daň požaduje po kupujícím“

Zatím se Ankety o nejnespravedlivější daň zúčastnilo více než 1 000 čtenářů. Další výsledky budeme sledovat a přineseme i další názory hlasujících.

 


STÁLE MŮŽETE HLASOVAT A ZVOLIT NEJNESPRAVEDLIVĚJŠÍ DAN NA PORTÁLU WWW.MOJEPOPLATKY.CZ

 

Prohledat jednotlivé výrazy - ZRUŠTE SI SVOU DAŇ: Stále můžete hlasovat!

ZRUŠTE , SI , SVOU , DAŇ: , Stále , můžete , hlasovat! ,

ZRUŠTE SI SVOU DAŇ: Stále můžete hlasovat!

daň z příjmů právnických osob

Daň z příjmů právnických osob je jednoznačným kandidátem. Když se platí daně z d...

je to státem požehnaná zlodějina

Obě daně patří na smetiště.Daň z převodu nemovitosti by měla být pouze paušální ...

Diskutovat

Na cizinecké policii se vesele kšeftuje s pořadovými lístky

Na cizinecké policii v Praze v Koněvovce se vesele kšeftuje s pořadovými čísly. ... více »

Reklamace? Zákazník nemá téměř žádná práva. Může jen čekat

Zákazník v Česku nemá téměř žádná práva. Hlavně ať zaplatí a pak ať na svůj výro... více »

Pošlete svůj příběh a vyhrajte hodnotné ceny a hlavně svou příležitost!

Portál www.mojepoplatky.cz vyhlašuje velkou soutěž o nejlepší a neužitečnější př... více »

Anketní otázka